Реал лагано у Купу Краља

Фудбалери Реала победили су Корнељу са 4:1 (2:1) на гостовању у првом мечу шеснаестине финала Купа Краља.

Фудбал 29.10.2014 | 22:30

Већи мотив за екипу из Сегунде Б није био потребан, гостовао им је првак Европе, а добро су се држали у првом полувремену. Карло Анћелоти је одлучио да направи седам измена у односу на "ел Класико" у ком је Барса побеђена са 3:1, па је на клупи остао и лидер Кристијано Роналдо.

Стартовали су Навас, Варан, Начо, Арбелоа, Кедира, Иљараменди и Чичарито, а после гола Варана је Муњоз у 20. минуту изједначио. Ипак, дефанзивац "краљевског" клуба поново затресао мрежу у 36. минуту, и то на идентичан начин - ударцем главом након корнера.

Ефикасни су били Мадриђани и у наставку, па су Ернандез и Марсело тресли мрежу до 75. минута за коначних 4:1. Реванш ће се играти 3. децембра, а на програму за среду је још меч Сабадељ - Севиља.