Real lagano u Kupu Kralja

Fudbaleri Reala pobedili su Kornelju sa 4:1 (2:1) na gostovanju u prvom meču šesnaestine finala Kupa Kralja.

Fudbal 29.10.2014 | 22:30

Veći motiv za ekipu iz Segunde B nije bio potreban, gostovao im je prvak Evrope, a dobro su se držali u prvom poluvremenu. Karlo Anćeloti je odlučio da napravi sedam izmena u odnosu na "el Klasiko" u kom je Barsa pobeđena sa 3:1, pa je na klupi ostao i lider Kristijano Ronaldo.

Startovali su Navas, Varan, Načo, Arbeloa, Kedira, Iljaramendi i Čičarito, a posle gola Varana je Munjoz u 20. minutu izjednačio. Ipak, defanzivac "kraljevskog" kluba ponovo zatresao mrežu u 36. minutu, i to na identičan način - udarcem glavom nakon kornera.

Efikasni su bili Madriđani i u nastavku, pa su Ernandez i Marselo tresli mrežu do 75. minuta za konačnih 4:1. Revanš će se igrati 3. decembra, a na programu za sredu je još meč Sabadelj - Sevilja.