ЕЛ: Сигурни Макаби и Олимпијакос

Кошаркаши Макабија из Тел Авива успешно су започели одбрану титуле у Евролиги, сигурном победом над Лиможом у ’Нокиа арени’. Кошаркаши Олимпијакоса пеналима Костаса Слукаса стигли су до победе над Валенсијом са 71:68, у првом колу групе Д Евролиге.

Кошарка 17.10.2014 | 12:15

Макаби је на домаћем терену славио резултатом 92:76 и тако се придружио Уникахи на челу табеле после првог кола.

Уникаха је нешто раније славила у Загребу против Цедевите, резултатом 78:63.

Домаћи тим је у Тел Авиву од почетка преузео контролу и водио током читавог тока утакмице, а одлично је функционисао трио Џереми Парго-Маркес Хајнс- Девин Смит који је укупно убацио 48 поена.

Најефикаснији био је Парго са 20 поена, три мање додао је Хајнс, док је Смит забележио дабл-дабл учинак са 13 поена и 12 скокова.

Осличан је био и Софоклис Скорцанитис са 11 поена, као и Брајан Рендл са једним мање.

Лиможу није помогао ни феноменални Адријен Мерман, који је меч завршио са 17 поена и 12 ухваћених лопти.

Батсита је додао 15,Смит 14, док је бивши плеј Партизана Лео Вестерман убацио 10 поена, уз 5 скокова и 4 асистенције.

Валенсија је имала прилику да изједначи, али је Сем Ван Росом промашио оба слободна бацања и меч је био готов после скока Слукаса.

Олимпијакос се тако придружио Црвеној звезди на челу табеле групе Д, пошто су ’црвено-бели’ у првом колу победили Галатасарај са 76:68.

Утакмица је свих 40 минута била веома изједначена, а у прилог томе иде и резултат по четвртинама – 20:18, 18:18, 18:18, 15:14.

Најбољи играч Олимпијакоса Василис Спанулис доминирао је са 21 поеном и 5 асистенција, а одлично су га пратили Слукас и Лојески који су имали по 14 поена и 4 скока.

Играчи Валенсије одлично су распоредили поене – Харангоди је меч завршио са 14, по 11 су убацили Двајт Бикс и Роман Сато, а један мање Сем Ван Росом.

Српски интернационалац Владимир Лучић убацио је 6 поена, уз 4 скока и 2 асистенције.