СП: Српкињама и друга побједа!

Одбојкашице Србије оствариле су и другу победу на Светском првенству, пошто су савладале Бугарску са 3-2, по сетовима 25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12.

Остали спортови 25.09.2014 | 14:48

Србија је тако освојила два бода и има укупно пет после два кола, док је Бугарска узела један.

Следећи противник екипи Зорана Терзића биће селекција Камеруна, данас од 17 сати.

Ниједна екипа није успела озбиљније резултатски да се одлепи у првом сету – Бугарке су имале благу предност, наше су стизале, али после добре одбране и смеча Николове ривалке су водиле 16:14 на другом техничком тајм ауту.

Наше су брзо везале два поена и вратиле се у игру, а при резултату 18:18 на сервис младе Бошковићеве Србија се сјајно бранила и повела са 20:18. И после тајм аута наше су успешним блоком повеле 21:18 и тада је сет био преломљен, па је Србија убрзо повела – 25:19.

Српкиње су феноменално почеле други сет – повеле су са 9:2 и чинило се да ће брзо доћи до још једног сета. Међутим, Бугарске се нису предавале, мало-помало враћале су се у игру и у завршници су пришле на два поена заостатка (21:19).

После Терзићевог тајм аута Србија је освојила поен, али паника се већ била увукла у редове наших и после промашених смечева Михајловићеве и Бошковићеве резултат је био изједначен – 23:23.

Пријем је био поремећен, па су Бугарке освојиле још два поена за велики преокрет и освајање другог сета (25:23).

Било је потребно мало времена да се наше опораве од начина на који је изгубљен други сет, па су Бугарке водиле на почетку трећег сета са 2-3 поена разлике.

Ипак, наше су се консолидовале, стигле ривалке, а после блока Огњеновићеве Србија је на другом техничком тајм ауту водила 16:14. После два узастопна успешна напада Бранкице Михајловић Србија је створила +4, а блоком је дошла и до пет поена вишка (20:15).

Овога пута драме и опуштања није било, па је Србија привела сет крају – 25:19.

Бугарке су подигле ниво игре у четвртом сету, све време су контролисале игру и резултат, па никакве неизвесности није било – 25:18.

На почетку одлучујућег сета Србија је стигла до предности од 4:2 након пецања ривалки, а после блока Маје Огњеновић у ситуацији ’један на један’ наше су створиле +3, колико је и било на промени страна (8:5).

Неуспешан напад Бошковићеве и добар блок вратио је Бугарке у меч, али после блока Рашићеве наше су поново дошле до +2 (13:11). Ту предност наше нису испустиле и дошле су до важне победе – 15:12.