SP: Srpkinjama i druga pobjeda!

Odbojkašice Srbije ostvarile su i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu, pošto su savladale Bugarsku sa 3-2, po setovima 25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12.

Ostali sportovi 25.09.2014 | 14:48

Srbija je tako osvojila dva boda i ima ukupno pet posle dva kola, dok je Bugarska uzela jedan.

Sledeći protivnik ekipi Zorana Terzića biće selekcija Kameruna, danas od 17 sati.

Nijedna ekipa nije uspela ozbiljnije rezultatski da se odlepi u prvom setu – Bugarke su imale blagu prednost, naše su stizale, ali posle dobre odbrane i smeča Nikolove rivalke su vodile 16:14 na drugom tehničkom tajm autu.

Naše su brzo vezale dva poena i vratile se u igru, a pri rezultatu 18:18 na servis mlade Boškovićeve Srbija se sjajno branila i povela sa 20:18. I posle tajm auta naše su uspešnim blokom povele 21:18 i tada je set bio prelomljen, pa je Srbija ubrzo povela – 25:19.

Srpkinje su fenomenalno počele drugi set – povele su sa 9:2 i činilo se da će brzo doći do još jednog seta. Međutim, Bugarske se nisu predavale, malo-pomalo vraćale su se u igru i u završnici su prišle na dva poena zaostatka (21:19).

Posle Terzićevog tajm auta Srbija je osvojila poen, ali panika se već bila uvukla u redove naših i posle promašenih smečeva Mihajlovićeve i Boškovićeve rezultat je bio izjednačen – 23:23.

Prijem je bio poremećen, pa su Bugarke osvojile još dva poena za veliki preokret i osvajanje drugog seta (25:23).

Bilo je potrebno malo vremena da se naše oporave od načina na koji je izgubljen drugi set, pa su Bugarke vodile na početku trećeg seta sa 2-3 poena razlike.

Ipak, naše su se konsolidovale, stigle rivalke, a posle bloka Ognjenovićeve Srbija je na drugom tehničkom tajm autu vodila 16:14. Posle dva uzastopna uspešna napada Brankice Mihajlović Srbija je stvorila +4, a blokom je došla i do pet poena viška (20:15).

Ovoga puta drame i opuštanja nije bilo, pa je Srbija privela set kraju – 25:19.

Bugarke su podigle nivo igre u četvrtom setu, sve vreme su kontrolisale igru i rezultat, pa nikakve neizvesnosti nije bilo – 25:18.

Na početku odlučujućeg seta Srbija je stigla do prednosti od 4:2 nakon pecanja rivalki, a posle bloka Maje Ognjenović u situaciji ’jedan na jedan’ naše su stvorile +3, koliko je i bilo na promeni strana (8:5).

Neuspešan napad Boškovićeve i dobar blok vratio je Bugarke u meč, ali posle bloka Rašićeve naše su ponovo došle do +2 (13:11). Tu prednost naše nisu ispustile i došle su do važne pobede – 15:12.