Чемпионшип - 1. коло

Врло ефикано прво коло енглеског Чемипоншипа изнедрило неколико озбиљних конкурената за највиши пласман.

Фудбал 09.08.2014 | 21:00

Страшан почетак сезоне за Борнмаут! Екипа која је снагу показала у последњих неколико мечева припремног периода, заблистала је у првом колу енглеског Чемпионшипа и то на гостовању против Хадерсфилда и показала да би могла да представља једно од најозбиљнијих изненађења у овој сезони – 0:4 (0:2).

Гости су повели већ у првом минуту голом Пјуа, а када је у 32. минуту Калум Вилсон постигао први од своја два гола на овом мечу било је јасно да бодови одлазе за Бурнмаут. Вилсон је свој други погодак постигао у 64. минуту, али је 14 минта пре њега мрежу домаћих затресао и Керморгант.

До сигурних тријумфа на старту сезоне стигли су и Мидлзбро, Вотфорд и Нотингем Форест, екипе које су показале да ће конкурисати за висок пласман, док су највећа узбућења виђена у Вигану, где је домаћи Атлетик до 71. минута водио са 1:0, али је на крају у последњим тренуцима меча Мекартур сачувао бод домаћем тиму (2:2). Гости су у 71. минуту преко Камингса изједначили, а потпуни преокрет донео је Морисон, али то на крају није било довољно гостујућем тиму да дође до сва три бода.