Čempionšip - 1. kolo

Vrlo efikano prvo kolo engleskog Čemiponšipa iznedrilo nekoliko ozbiljnih konkurenata za najviši plasman.

Fudbal 09.08.2014 | 21:00

Strašan početak sezone za Bornmaut! Ekipa koja je snagu pokazala u poslednjih nekoliko mečeva pripremnog perioda, zablistala je u prvom kolu engleskog Čempionšipa i to na gostovanju protiv Hadersfilda i pokazala da bi mogla da predstavlja jedno od najozbiljnijih iznenađenja u ovoj sezoni – 0:4 (0:2).

Gosti su poveli već u prvom minutu golom Pjua, a kada je u 32. minutu Kalum Vilson postigao prvi od svoja dva gola na ovom meču bilo je jasno da bodovi odlaze za Burnmaut. Vilson je svoj drugi pogodak postigao u 64. minutu, ali je 14 minta pre njega mrežu domaćih zatresao i Kermorgant.

Do sigurnih trijumfa na startu sezone stigli su i Midlzbro, Votford i Notingem Forest, ekipe koje su pokazale da će konkurisati za visok plasman, dok su najveća uzbućenja viđena u Viganu, gde je domaći Atletik do 71. minuta vodio sa 1:0, ali je na kraju u poslednjim trenucima meča Mekartur sačuvao bod domaćem timu (2:2). Gosti su u 71. minutu preko Kamingsa izjednačili, a potpuni preokret doneo je Morison, ali to na kraju nije bilo dovoljno gostujućem timu da dođe do sva tri boda.