ПАО поново шампион!

Кошаркаши Панатанаикоса победили су Олимпијакос резултатом 82:71 у петом одлучујућем мечу финала плеј-офа лиге Грчке и тако су освојили 34. титулу првака.

Кошарка 04.06.2014 | 21:13

После титуле Пирејаца 2012. године, ПАО је наставио своју доминацију и сада је одбранио трофеј освојен прошле године, а претходно су ’Зелени’ били прваци у периоду од 2003. до 2011. године.

Најбољи код новог-старог првака био је Јонас Мачијулис са 15 поена (5-6 из игре) и 3 скока, Димитрис Дијамантидис имао је 11 поена (2-5 из игре, 6-6 пенали), 7 асистенција и 3 украдене лопте, док је Антонис Фоцис додао 10 поена (2-5 из игре, 6ск).

Мет Лоџески преводио је Олимпијакос са 17 поена (7-12 из игре) и по 4 скока и асистенције, Јоргос Принтезис имао је 16 поена (7-14 из игре, 3ск), Данстон је уписао 11 поена и 9 скокова, а Колинс је такође убацио 11 поена. Баш као и у четвртом мечу у Пиреју, разочарао је Василис Спанулис – дао је само 6 поена (1-7 из игре), уз 3 асистенције.

Олимпијакос је добро отворио меч, али након почетног водства од 8:4 и 10:7, Панатанаикос преузима иницијативу и прави серију 14:2, и добија прву четвртину са 28:19. Друга четвртина почела је игром кош за кош, али 'Зелени' из Атине при резултату 43:30 праве серију од 10-2 и одлазе на полувреме са предношћу од 21 поена разлике.

У другом полувремену Олимпијакос је успео да се врати у живот и да смањи разлику. Последњу шансу за евентуални повратак у меч кошаркаши Олимпијакоса имали су средином последње четвртине када су при резултату 74:68 имали прилику за улазак у неизвесну завршницу, али ипак нису имали снаге и Пананаикос је меч привео крају за велико славље у ОАКА арени.