PAO ponovo šampion!

Košarkaši Panatanaikosa pobedili su Olimpijakos rezultatom 82:71 u petom odlučujućem meču finala plej-ofa lige Grčke i tako su osvojili 34. titulu prvaka.

Košarka 04.06.2014 | 21:13

Posle titule Pirejaca 2012. godine, PAO je nastavio svoju dominaciju i sada je odbranio trofej osvojen prošle godine, a prethodno su ’Zeleni’ bili prvaci u periodu od 2003. do 2011. godine.

Najbolji kod novog-starog prvaka bio je Jonas Mačijulis sa 15 poena (5-6 iz igre) i 3 skoka, Dimitris Dijamantidis imao je 11 poena (2-5 iz igre, 6-6 penali), 7 asistencija i 3 ukradene lopte, dok je Antonis Focis dodao 10 poena (2-5 iz igre, 6sk).

Met Lodžeski prevodio je Olimpijakos sa 17 poena (7-12 iz igre) i po 4 skoka i asistencije, Jorgos Printezis imao je 16 poena (7-14 iz igre, 3sk), Danston je upisao 11 poena i 9 skokova, a Kolins je takođe ubacio 11 poena. Baš kao i u četvrtom meču u Pireju, razočarao je Vasilis Spanulis – dao je samo 6 poena (1-7 iz igre), uz 3 asistencije.

Olimpijakos je dobro otvorio meč, ali nakon početnog vodstva od 8:4 i 10:7, Panatanaikos preuzima inicijativu i pravi seriju 14:2, i dobija prvu četvrtinu sa 28:19. Druga četvrtina počela je igrom koš za koš, ali 'Zeleni' iz Atine pri rezultatu 43:30 prave seriju od 10-2 i odlaze na poluvreme sa prednošću od 21 poena razlike.

U drugom poluvremenu Olimpijakos je uspeo da se vrati u život i da smanji razliku. Poslednju šansu za eventualni povratak u meč košarkaši Olimpijakosa imali su sredinom poslednje četvrtine kada su pri rezultatu 74:68 imali priliku za ulazak u neizvesnu završnicu, ali ipak nisu imali snage i Pananaikos je meč priveo kraju za veliko slavlje u OAKA areni.