БиХ тукла "Слонове"

Фудбалери Босне и Херцеговине победили су Обалу Слоноваче са 2:1 у оквиру припрема за предстојеће Светско првенство.

Фудбал 01.06.2014 | 14:18

Уругвај је минималним резултатом победио Севетрну Ирску, док је Чиле био бољи од Египта са 3:2.

Един Џеко постигао је оба гола за изабранике Сафета Сушића у 17. и 53. минуту, док је стрелац за Обалу Слоноваче био Дидије Дргоба у финишу сусрета.

Босна и Херцеговина ће до почетка Мундијала одиграти још пријатељски меч са репрезентацијом Мексија, четвртог јуна.

Уругвај је до победе стигао голом Стуанија у 62. минуту. До почетка Светског првенства Уругвај ће одиграти још један припремни меч, а противник ће петог јуна бити репрезентација Словеније.

Најузбудљивије је био на мечу између Чилеа и Египта у ком је јужноамеричка екипа до победе стигла тек након преокрета. Египат је до два гола предности стигао преко Салаха и Камара, али је Чиле головима Дијаса и двоструког стрелца Варгаса уписао победу. Пре меча са Аустралијом на Светском првенству, Чиле ће последњи тест имати са Северном Ирском.