На снази одлука о избору треће Владе Саве Минића
- Ступила је на снагу одлука о именовању премијера Републике Српске Саве Минића и чланова Владе Српске.
Република Српска 19.03.2026 | 08:57
У "Службеном гласнику Републике Српске" ова одлука је објављена јуче, чиме је завршен процес избора нове Владе Републике Српске.
Влада Републике Српске, коју предводи премијер Минић, изабрана је у уторак, 17. марта, на посебној сједници Народне скупштине, а потом су министри и премијер положили свечану заклетву.
Није било промјена када је ријеч о министрима, односно чланови Владе нису се мијењали у односу на претходни сазив.
Зора Видовић је министар финансија, Жељко Будимир министар унутрашњих послова, Горан Селак министар правде, Сенка Јујић министар управе и локалне самоуправе, а Раденко Бубић министар привреде и предузетништва Републике Српске.
Нед Пуховац је министар трговине и туризма, Петар Ђокић министар енергетике и рударства, Зоран Стевановић министар саобраћаја и веза, а Ален Шеранић министар здравља и социјалне заштите.
Боривоје Голубовић је министар просвјете и културе, Радан Остојић министар рада и борачко-инвалидске заштите, Ирена Игњатовић министар породице, омладине и спорта, а Златан Клокић министар за европске интеграције и међународну сарадњу.
Бојан Випотник остаје министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију, Анђелка Кузмић министар пољопривреде, шумарства и водопривреде, а Драга Мастиловић министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске.
Предсједник Републике Српске Синиша Каран дао је мандат за састав нове владе Минићу, након што је претходно поднио оставку.
Ово је трећа Влада Републике Српске коју предводи Минић.
(Срна) Фото: Владарс

Коментари / 17
Оставите коментарСвирац
19.03.2026 09:12Хајде ба. Бар смо се мало насмијали овој ПРЕДСТАВИ.😁
ОДГОВОРИТЕДанијела
19.03.2026 09:32Мени ово није смијешно и нисам се смијала. Плакала бих од муке шта нам раде. Гледам да ми дијете заврши школу и да га пакујем да бјежи одавде и како ћу га виђати, колико често. Мој отац је дао живот за ову државу. И свекар, а сад њихов унук треба да иде код окупатора из Другог свјетског рата.И да будемо срећни. И да чекамо католичке празнике па да се видимо. Мени није смијешно.
Ре
19.03.2026 10:09каква представа је умјестност ово је циркус
реалност
19.03.2026 13:23Смотра најзаслузнијих Папака Републике!
Ззз
19.03.2026 10:13АФЕРИМ, БУМЕРАНГ ПРЕМИЈЕР, БУМЕРАНГ МИНИСТРИ, ПА КАКО НЕ БИ БИЛА И ВЛАДА!
ОДГОВОРИТЕСаваасс
19.03.2026 10:20Само напред владајућа. Дај боже да још 50г овладате.
ОДГОВОРИТЕПарламентарна Циганија
19.03.2026 10:27Трла баба лан да јој продје дан..
ОДГОВОРИТЕМирослав
19.03.2026 10:43Поприлицна Циганија (ПЦ)
ОДГОВОРИТЕВиди ове трећа несрећа владине
19.03.2026 11:11Свите како стоје ко постројени а сви заједно имају преко хиљаду и више година,и такав мозак закржљали да води овај народ у боље сутра,ма никад а ни тад,Република Српска осуђена давно да је овакви воде и слични,,коса сједи а лице им вене ,шта уради политика од мушкарца и жене,овај народ не познају више а на лову и тендере, ваздух им мирише.
ОДГОВОРИТЕХе
19.03.2026 11:27Е бас дјокиц це да се закуне, хехе, ста се клео клео да ме је вооолеееоо
ОДГОВОРИТЕWww
19.03.2026 11:38Једна. Пословица. Три године да се сједи на хладно камену. Он ће се угријати. Ваша владавина. 30. Година. Ништа нисте урадило. Све уништено и све мрак
ОДГОВОРИТЕСолун
19.03.2026 12:29Па зар текст заклетве нису до сада научили на памет? Колико га је пута само Петар до сада прочитао.
ОДГОВОРИТЕТеренскаа
19.03.2026 13:41Туго моја све купљене дипломе полу писмен и неписмен свет Уз то још бахатост има ли горе од тог.
ОДГОВОРИТЕМирна
19.03.2026 14:05СРАМ ДА ИХ БУДЕ СВЕ ПО РЕДУ...САМО ЖДЕРУ ПЕЧЕЊУ И ВОЗЕ СЕ У ДОБРИМ АУТИМА. ЧИСТЕ СВЕ ШТО СЕ МОЖЕ И ТРАВА ВИШЕ НЕ РАСТЕ. СРАМ ИХ БИЛО СВЕ. ФУЈ, КОМЕ ОНИ ПОЛАЖУ ЗАКЛЕТВУ?!
ОДГОВОРИТЕСтудент права
19.03.2026 14:32Ако је 2. састав био неуставан, а 3. састав није измењен, онда је проформе избор владе без утицаја. Опет је влада неуставна!
ОДГОВОРИТЕХумп
19.03.2026 14:34Обицно је треца среца, овде је прије треца вреца.
ОДГОВОРИТЕБОБА
20.03.2026 15:20Овдје има највише оних који немају живота па се лијече за добре новце Прије је било дај новац па се лијечи а сад лијечи се за новац.То су праве приче у политици.
ОДГОВОРИТЕ