BiH tukla "Slonove"

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su Obalu Slonovače sa 2:1 u okviru priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo.

Fudbal 01.06.2014 | 14:18

Urugvaj je minimalnim rezultatom pobedio Sevetrnu Irsku, dok je Čile bio bolji od Egipta sa 3:2.

Edin Džeko postigao je oba gola za izabranike Safeta Sušića u 17. i 53. minutu, dok je strelac za Obalu Slonovače bio Didije Drgoba u finišu susreta.

Bosna i Hercegovina će do početka Mundijala odigrati još prijateljski meč sa reprezentacijom Meksija, četvrtog juna.

Urugvaj je do pobede stigao golom Stuanija u 62. minutu. Do početka Svetskog prvenstva Urugvaj će odigrati još jedan pripremni meč, a protivnik će petog juna biti reprezentacija Slovenije.

Najuzbudljivije je bio na meču između Čilea i Egipta u kom je južnoamerička ekipa do pobede stigla tek nakon preokreta. Egipat je do dva gola prednosti stigao preko Salaha i Kamara, ali je Čile golovima Dijasa i dvostrukog strelca Vargasa upisao pobedu. Pre meča sa Australijom na Svetskom prvenstvu, Čile će poslednji test imati sa Severnom Irskom.