НХЛ плеј оф

Хокејаши Њујорк Ренџерса победили су Монтреал Канедијенсе са 3:2 после продужетка и дошли на корак од пласмана у велико финале НХЛ лиге.

Остали спортови 26.05.2014 | 14:55
НХЛ плеј оф

Ренџерси тренутно воде са 3-1 у финалној серији ’Истока’, па их једна победа дели од прве борбе за Стенли куп у последње две деценије.

Тријумф над Канедијенсима протекле ноћи Ренџерсима је донео Мартин Сент Луис, који је постигао гол после шест минута продужетка, што је поздравила одушевљена публика у „Медисон Сквер Гардену“.

Карл Хагелин је довео Ренџерсе у вођство у осмом минуту утакмице, а Канедијенси су тада имали проблема да нађу пут до гола домаћег тима. Међутим, Франсоа Буљон је изједначио средином друге трећине, пре него што је Дерик Брасард донео нову предност Ренџерсима. Наду гостима дао је Пи Кеј Субан, међутим, Сент Луис није дозволио изненађење у Њујорку.

Наредна, можда и одлучујућа утакмица серије игра се у уторак у Монтреалу.