NHL plej of

Hokejaši Njujork Rendžersa pobedili su Montreal Kanedijense sa 3:2 posle produžetka i došli na korak od plasmana u veliko finale NHL lige.

Ostali sportovi 26.05.2014 | 14:55
NHL plej of

Rendžersi trenutno vode sa 3-1 u finalnoj seriji ’Istoka’, pa ih jedna pobeda deli od prve borbe za Stenli kup u poslednje dve decenije.

Trijumf nad Kanedijensima protekle noći Rendžersima je doneo Martin Sent Luis, koji je postigao gol posle šest minuta produžetka, što je pozdravila oduševljena publika u „Medison Skver Gardenu“.

Karl Hagelin je doveo Rendžerse u vođstvo u osmom minutu utakmice, a Kanedijensi su tada imali problema da nađu put do gola domaćeg tima. Međutim, Fransoa Buljon je izjednačio sredinom druge trećine, pre nego što je Derik Brasard doneo novu prednost Rendžersima. Nadu gostima dao je Pi Kej Suban, međutim, Sent Luis nije dozvolio iznenađenje u Njujorku.

Naredna, možda i odlučujuća utakmica serije igra se u utorak u Montrealu.