НХЛ плеј оф

Хокејаши Монтреал Канедијенса смањили су нса 2-1 у финалној серији Истока плеј-офа НХЛ лиге.

Остали спортови 23.05.2014 | 15:37
НХЛ плеј оф

Иако су доживели два глатка пораза на свом леду, Канедијенси су се вратили у живот победом у Медисон Сквер Гардену са 3:2.

Јунак победе у "великој јабуки" био је Алекс Галчењук који је Канађанима победу донео голом у продужетку.

Ренџерси су повели пет минута пре краја прве трећине преко Карла Хагелина, али су Андреј Марков и Данијел Бриер преокренули три минуте пре краја меча.

Међутим, 30 секунди пре истека трећег периода Крис Крејдер је донео домаћину продужетак.

Момак кога су претходних дана критиковали да није дорастао борби за плеј-оф, голман Кенедијенса Дастин Токарски је био један од јунака победе у МСГ са 35 одбрана, од које је кључна била у последњим секундима регуларног дела меча, што је гостима омогућило да слева након додатног периода.

Данас је дан паузе у НХЛ плеј-офу, а у суботу свој трећи меч играју Чикаго Блекхокси и ЛА Кингси који су на Западу изједначени.

Трећи дуел између Ренџерса и Канедијнса игра се у недељу, такође у МСГ.