СП у хокеју

Хокејаши Чешке пласирали су се у полуфинале Светског првенства у Белорусији, пошто су победили САД са 4:3.

Остали спортови 22.05.2014 | 19:50
СП у хокеју

Противник Чешке у полуфиналу биће победник дуела Канада – Финска. Чеси су постигли три гола са играчем више у другој трећини и тако практично преломили меч.

САД су повеле голом Брока Нелсона у првој трећини, а изједначио је Томаш Ролинек. Потом су Томаш Хертл, Роман Червенка и Ондреј Њемец постигли по гол за мање од 10 минута у другом периоду.

Капитен САД Џастин Абделкадер добио је искључење од пет минута, а онда и искључење због ударања Владимира Соботке.

У трећој трећини Тајлер Џонсон постигао је два гола да смањи предност, али то је било све што су САД успеле да ураде.

Раније је пласман у полуфинале обезбедила селекција Русије, која ће противника за пласман у финале добити после дуела Шведска – Белорусија.