SP u hokeju

Hokejaši Češke plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Belorusiji, pošto su pobedili SAD sa 4:3.

Ostali sportovi 22.05.2014 | 19:50
SP u hokeju

Protivnik Češke u polufinalu biće pobednik duela Kanada – Finska. Česi su postigli tri gola sa igračem više u drugoj trećini i tako praktično prelomili meč.

SAD su povele golom Broka Nelsona u prvoj trećini, a izjednačio je Tomaš Rolinek. Potom su Tomaš Hertl, Roman Červenka i Ondrej Njemec postigli po gol za manje od 10 minuta u drugom periodu.

Kapiten SAD Džastin Abdelkader dobio je isključenje od pet minuta, a onda i isključenje zbog udaranja Vladimira Sobotke.

U trećoj trećini Tajler Džonson postigao je dva gola da smanji prednost, ali to je bilo sve što su SAD uspele da urade.

Ranije je plasman u polufinale obezbedila selekcija Rusije, koja će protivnika za plasman u finale dobiti posle duela Švedska – Belorusija.