“Вјечити” осрамоћени у купу

Црвена звезда и Партизан завршили су такмичење у четвртфиналу фудбалског купа Србије.

Република Српска 04.12.2013 | 21:07
Црвена звезда и Партизан завршили су такмичење у четвртфиналу фудбалског купа Србије. Партизан је раније током дана, поражен од Спартака са 2:0, а оба поготка постигнута су у првих 15 минута. Домаћи, суботичани су ушли у меч решени да искористе слабости ривала, и успели су брзо да дођу до жељеног резултата. Партизан је без нападача и вође на терену, Саше илића, деловао потпуно изгубљено и нервозно. Он је пред крај првог полувремена ушао у игру, али му није успело да врати црно-беле у меч против дисциплинованог домаћина, који је пропустио и прилике да нокаутира ривала трећим голом. Последњи полуфиналиста постала је Војводина, која је у Београду победила Црвену звезду са 3:1, а голове су дали Андрија Калуђеровић, Енвер Аливодић и Петар Шкулетић. Почасни погодак за Звезду која је већ при крају полусезоне остала без једног трофеја постигао је Драган Мрђа у 73. минуту. Војводина је победила потпуно заслужено великог ривала и тако наставила успешан низ. Наиме, "стара дама" је у последњих пет сусрета славила, исто толико пута, уз гол-разлику 13:2. Нову шансу (колико-толико) за реванш Звезда ће имати већ за викенд, за када је заказан првенствени дуел против новосађана.