“Vječiti” osramoćeni u kupu

Crvena zvezda i Partizan završili su takmičenje u četvrtfinalu fudbalskog kupa Srbije.

Republika Srpska 04.12.2013 | 21:07
Crvena zvezda i Partizan završili su takmičenje u četvrtfinalu fudbalskog kupa Srbije. Partizan je ranije tokom dana, poražen od Spartaka sa 2:0, a oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta. Domaći, subotičani su ušli u meč rešeni da iskoriste slabosti rivala, i uspeli su brzo da dođu do željenog rezultata. Partizan je bez napadača i vođe na terenu, Saše ilića, delovao potpuno izgubljeno i nervozno. On je pred kraj prvog poluvremena ušao u igru, ali mu nije uspelo da vrati crno-bele u meč protiv disciplinovanog domaćina, koji je propustio i prilike da nokautira rivala trećim golom. Poslednji polufinalista postala je Vojvodina, koja je u Beogradu pobedila Crvenu zvezdu sa 3:1, a golove su dali Andrija Kaluđerović, Enver Alivodić i Petar Škuletić. Počasni pogodak za Zvezdu koja je već pri kraju polusezone ostala bez jednog trofeja postigao je Dragan Mrđa u 73. minutu. Vojvodina je pobedila potpuno zasluženo velikog rivala i tako nastavila uspešan niz. Naime, "stara dama" je u poslednjih pet susreta slavila, isto toliko puta, uz gol-razliku 13:2. Novu šansu (koliko-toliko) za revanš Zvezda će imati već za vikend, za kada je zakazan prvenstveni duel protiv novosađana.