ШАМПИОНИ: Фудбалери Србије прваци Европе!

Омладинска фудбалска репрезентација Србије по први пут у исторјји постала је шампион Европе за узраст до 19 година, пошто је у финалу континенталног шампионата голом Андрије Луковића у 57.

Република Српска 02.08.2013 | 07:15
Омладинска фудбалска репрезентација Србије по први пут у исторјји постала је шампион Европе за узраст до 19 година, пошто је у финалу континенталног шампионата голом Андрије Луковића у 57. минуту победила Француску са 1:0 (0:0). Прво полувреме протекло је у благој доминацији Француза, који нису успели да озбиљније угрозе голмана Србије. Сви играчи су максимално добро затварали прилаз голу нашег тима, док смо у моментима када освојимо лопту покушавали да пронађемо Митровића. У неколико наврата то је успело, али у наставку акције није остварен жељени резултат. Покушаји Митровића, Ђурђевића, Луковића, Павловског, нису били довољно прецизни, али су наговестили да Србија може да угрози гол Француза. Друго полувреме одвијало се исто као и прво све до 57. минута, када је после акције Голубовића и сјајне реакције Митровића, који је сачекао утрчавање Луковића и правовремено га проиграо за вођство Србије. Тај моменат помало је пореметио изабранике селектора Друловића, који су се повукли и омогућили Французима да неколико пута веома озбиљно запрете сјајном Рајковићу. Свим снагама тим Србије се бранио и одбранио до краја меча и освајања титуле првака Европе!