ŠAMPIONI: Fudbaleri Srbije prvaci Evrope!

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije po prvi put u istorjji postala je šampion Evrope za uzrast do 19 godina, pošto je u finalu kontinentalnog šampionata golom Andrije Lukovića u 57.

Republika Srpska 02.08.2013 | 07:15
Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije po prvi put u istorjji postala je šampion Evrope za uzrast do 19 godina, pošto je u finalu kontinentalnog šampionata golom Andrije Lukovića u 57. minutu pobedila Francusku sa 1:0 (0:0). Prvo poluvreme proteklo je u blagoj dominaciji Francuza, koji nisu uspeli da ozbiljnije ugroze golmana Srbije. Svi igrači su maksimalno dobro zatvarali prilaz golu našeg tima, dok smo u momentima kada osvojimo loptu pokušavali da pronađemo Mitrovića. U nekoliko navrata to je uspelo, ali u nastavku akcije nije ostvaren željeni rezultat. Pokušaji Mitrovića, Đurđevića, Lukovića, Pavlovskog, nisu bili dovoljno precizni, ali su nagovestili da Srbija može da ugrozi gol Francuza. Drugo poluvreme odvijalo se isto kao i prvo sve do 57. minuta, kada je posle akcije Golubovića i sjajne reakcije Mitrovića, koji je sačekao utrčavanje Lukovića i pravovremeno ga proigrao za vođstvo Srbije. Taj momenat pomalo je poremetio izabranike selektora Drulovića, koji su se povukli i omogućili Francuzima da nekoliko puta veoma ozbiljno zaprete sjajnom Rajkoviću. Svim snagama tim Srbije se branio i odbranio do kraja meča i osvajanja titule prvaka Evrope!