Banjaluka još jednom dočekala zlatne olimpijce

Prije četiri decenije tri građanina Banjaluke osvojili su zlatnu medalju. Na taj nacin ispisali su stranice istorije. Te 1984. godine u Los Anđelesu umijeće i sposobnost sportista Jugoslavije vrijedilo je čak 18 medalja.

Republika Srpska 26.09.2024 | 20:32
Banjaluka još jednom dočekala zlatne olimpijce

Zlato su u Banjaluku donijeli rukometaši Zlatan Arnautović i Zdravko Rađenović, a u boksu najbolji je bio Anton Josipović.

Banjaluka je tada postala dom zlatnih olimpijaca, što je zauvijek promijenilo smisao banjalučkog sporta.

Banja Luka je 1984. godine postala dom olimpijskih šampiona, koji su kući donijeli zlatne medalje sa Olimpijskih igara u Los Anđelesu. Ovi nezaboravni trenuci slave, trajno su obilježili ovaj grad i sportsku istoriju.

Zlatni olimpijci rado se prisjećaju trenutaka slave ali i napornog rada i treninga. Ističu da Baklan ima najzdraviju i najkvalitetniju djecu koja bi morala vise da se angažuju u sportu.

Sam talenat nije dovoljan, kako kazu, potreban je predan rad da bi se rezultati ostvarili. Imamo Novaka Djokovica, najbolje kosarkase, ove primjere treba slijediti, istakli su zlatni banjalučki olimpijci.

(BN) Foto: BN 

Komentari / 5

Ostavite komentar
Name

lk

26.09.2024 21:21

Josipović davno popio svoje zlato,koliko se brinete o njima.

ODGOVORITE
Name

Tu ki

26.09.2024 21:50

A nisu no ostala dvojica nake ljudine

Name

Ja

26.09.2024 22:11

Nije a i šta i da jeste. Pogledaj sebe u ogledalo

Name

Ja

26.09.2024 21:51

Prvo sve negativno pa satin dlaku niz vodu

ODGOVORITE
Name

Mirko

27.09.2024 00:54

To su bili dani, a košarka Slađana Golić i Smilja Rađenović ?

ODGOVORITE