Srpska lista traži sastanak sa Kvintom, EU i Kforom
- Srpska lista uputila je večeras i formalno zahtev za hitan sastanak ambasadorima zemalja Kvinte i EU, kao i predstavnicima Kfora na Kosovu i Metohiji zahtev, koji bi se održao sutra povodom alarmantne situacije na severu Kosova i Metohije izazvanom protivpravnim i nasilnim akcijama Aljbina Kurtija čije su specijalne jedinice upale u srpske institucije u sve četiri opštine na severu, saznaje Tanjug.
Srbija 30.08.2024 | 21:09
Oni su zahtev uputili nakon vanredne konferencije za novinare, na kojoj su poručili da je hitan sastanak sa međunarodnim predstavnicima neophodan i da će zahtevati odgovore na pitanje da li premijer privremenih prištinskih institucija Kurti ima njihovu podršku u sprovodjenju ovih jednostranih akcija.
Nešto ranije, predstavnici takozvane kosovske policije upali su u bolnički krug KBC Kosovska Mitrovica, kao i u institucije u Zvečanu, Leposaviću i Zubinom Potoku, uz tvrdnju da je reč o "nelegalnim opštinama" i da se navodno tamo izdaju "falsifikovana dokumenta".
(Tanjug) Foto: Printskrin

Komentari / 1
Ostavite komentarZato
31.08.2024 17:55Da bi izdali srbe vjerovatno, zato traze sastanqk.
ODGOVORITE