Radnik iz Bijeljine izgubio od Širokog Brijega 2:1

Fudbaleri Radnika izgubili su danas utakmicu od Širokog Brijega 2:1, u Bijeljini u 14. kolu Premijer lige BiH.

Fudbal 24.10.2021 | 18:23

Gosti su sav posao u Bijeljini obavili u prvih pola sata, kada su golove postigli Čavar i Brekalo.

Poraz Radnika u drugom poluvremenu ublažio je Kenan Šarić.

Kontrolisali su utakmicu Širokobriježani, od samog početka su iskazali svoju namjeru da se nametnu i da se igra po njihovim notama. Do vodstva, Široki Brijeg stiže u 12. minuti kada je pogodio Marijan Ćavar. Sa desne strane je asistirao Begić, a Marijan Ćavar je lako pogodio gol Aljkanovića.

Širokobriježani su vodstvo uduplali u 28. minuti utakmice. Sjevnula je brza kontra gostiju, Danijel Lukić je asistirao za Filipa Brekala sa desne strane, a ovaj iz prve hvata volej i šalje loptu iza leđa Aljkanovića.

U drugom poluvremenu vidjeli smo gol Kenana Šarića u 57. minuti utakmice. Nakon centaršuta Jovana Blagojevića uslijedila je velika gužva, a Kenan Šarić je na kraju pogodio. Tražili su gosti ofsajd, ali uzalud.

Do kraja utakmice nije bilo promjene, a bilježimo samo još crveni karton golmana Azura Aljkanovića u posljednjim sekundama utakmice.

Prvi je ovo od dva planirana meča s obzirom na to da već u srijedu igraju utakmicu Kupa BiH na istom ovom mjestu.