HOL: Kraj! Ajaks prvak, Tadić najbolji strijelac!

Maturski ples Ajaksove dece: Tadić najbolji strelac Eredivizije! Tim iz Amsterdama bolj od De Grafšapa za 34. titulu šampiona Holandije – 4:1.

Fudbal 15.05.2019 | 21:40
Znalo se da titula šampiona Holandije – prva posle pet godina – teško može da pobegne iz Ajaksovog džepa posle pobede nad Utrehtom u prošlom kolu. Međutim, pečat je ove večeri udaren u susretu sa De Grafšapom 4:1). Kopljanici su u prepoznatljivom stilu lomili i polomili rivala, stavšvši tačku na izvanrednu sezonu.

Bio je to maturski ples sjajne generacije koju, nažalost, više nikada nećemo gledati u istom dresu. Frenki De Jong se već obećao Barseloni, De Jong, Zijah i Taljafiko su takođe na izlaznim vratima, možda i naš Dušan Tadić. Upravo je popularni Duća preskočćio još jednu barijeru u svečarskoj atmosferi. Postigao je dva gola u drugom poluvremenu i stigao do zvanja najbolje strelca Eredivizije. On i Luk De Jong su postigli po 28 golova.

Kada  budu pogledali iza sebe deca Ajaksa će moći da budu ponosna.  Ostaće mrlja, zbog onog revanša protiv Totenhema, ali Ajaks se konačno domogao titule. I uradio je to na inspirativan nači, uz 119 postignutih golova.

Večeras je bilo samo male dileme. Vodeći pogodak za Ajaks postigao je Lase Šene u 37. minutu iz slobodnog udarca. Bilo je znakova opuštenosti i u redovima novog šampiona Holandije. Uspeo je u takvoj konstalaciji snaga domaćin da stigne do izjednačenja... Međutim, brzo su stvarili došle na svoje mesto. Igrao se 44. minut kada je Zijah oduzeo jednu loptu na polovini De Grafšapa, zatim u slalomu prošao nekoliko igrača i nesebično asistirao Taljafiku za novo vođstvo Kopljanika.

Već tada su igrači Ajaksa razmišljali o šampionskoj žurci, ali imao je Dušan Tadić pregršt motiva. Srpski reprezentativac je nastavio da oplemenjuje fantastične ovosezonske brojke. Postigao je pogodak iz penala i stigao do kote od 27. prvenstvenih golova u sezoni. Dovoljno da se razigra ostatak tima i ponudi još jednu priliku Dušanu Tadiću da se istakne. Tako je i bilo, pošto je levicom Tadić postigao još jedan pogodak.

Pod utiskom izgubljene titule igrači PSV-a su odradili posao u sudaru sa Heraklesom. Gosti  su poveli već u prvom minutu, ali su preko Drosta  i Virgevera Filipsovci stigli do preokreta – 3:1

Iz Eredivizije je ispala NAC Breda, dok će u baražu igrati De Grafšap i Ekcelzior. U Ligi Evrope poredFajenorda igraće i AZ Alkmar, dok će u baražu za to takmičenje učestvovati Vitese, Utreht, Herakles i Groningen.