ХОЛ: Крај! Ајакс првак, Тадић најбољи стријелац!

Матурски плес Ајаксове деце: Тадић најбољи стрелац Ередивизије! Тим из Амстердама бољ од Де Графшапа за 34. титулу шампиона Холандије – 4:1.

Фудбал 15.05.2019 | 21:40
Знало се да титула шампиона Холандије – прва после пет година – тешко може да побегне из Ајаксовог џепа после победе над Утрехтом у прошлом колу. Међутим, печат је ове вечери ударен у сусрету са Де Графшапом 4:1). Копљаници су у препознатљивом стилу ломили и поломили ривала, ставшвши тачку на изванредну сезону.

Био је то матурски плес сјајне генерације коју, нажалост, више никада нећемо гледати у истом дресу. Френки Де Јонг се већ обећао Барселони, Де Јонг, Зијах и Таљафико су такође на излазним вратима, можда и наш Душан Тадић. Управо је популарни Дућа прескочћио још једну баријеру у свечарској атмосфери. Постигао је два гола у другом полувремену и стигао до звања најбоље стрелца Ередивизије. Он и Лук Де Јонг су постигли по 28 голова.

Када  буду погледали иза себе деца Ајакса ће моћи да буду поносна.  Остаће мрља, због оног реванша против Тотенхема, али Ајакс се коначно домогао титуле. И урадио је то на инспиративан начи, уз 119 постигнутих голова.

Вечерас је било само мале дилеме. Водећи погодак за Ајакс постигао је Ласе Шене у 37. минуту из слободног ударца. Било је знакова опуштености и у редовима новог шампиона Холандије. Успео је у таквој консталацији снага домаћин да стигне до изједначења... Међутим, брзо су стварили дошле на своје место. Играо се 44. минут када је Зијах одузео једну лопту на половини Де Графшапа, затим у слалому прошао неколико играча и несебично асистирао Таљафику за ново вођство Копљаника.

Већ тада су играчи Ајакса размишљали о шампионској журци, али имао је Душан Тадић прегршт мотива. Српски репрезентативац је наставио да оплемењује фантастичне овосезонске бројке. Постигао је погодак из пенала и стигао до коте од 27. првенствених голова у сезони. Довољно да се разигра остатак тима и понуди још једну прилику Душану Тадићу да се истакне. Тако је и било, пошто је левицом Тадић постигао још један погодак.

Под утиском изгубљене титуле играчи ПСВ-а су одрадили посао у судару са Хераклесом. Гости  су повели већ у првом минуту, али су преко Дроста  и Виргевера Филипсовци стигли до преокрета – 3:1

Из Ередивизије је испала НАЦ Бреда, док ће у баражу играти Де Графшап и Екцелзиор. У Лиги Европе поредФајенорда играће и АЗ Алкмар, док ће у баражу за то такмичење учествовати Витесе, Утрехт, Хераклес и Гронинген.