Najveća čast: Vlade Divac u Kući slavnih!
Novinar ESPN objavio da je proslavljeni srpski as izabran za prijem u košarkašku Kuću slavnih u Springfildu. Srpski as će se pridružiti Aleksandru Nikoliću, Bori Stankoviću i Draženu Dalipagiću u jedinstvenom društvu.
Košarka 06.04.2019 | 18:15
Bivši reprezentativac Jugoslavije i nekadašnji član NBA timova Los Anđeles Lejkers, Sakramento Kings i Šarlot Hornetsa jedan je od košarkaša koji su u klasi 2019 izabrani za ulazak u Kuću slavnih u Springfildu!
Tu vest na Twitteru je objavio novinar ESPN Adrijan Vojnarovski, pozivajući se na dobro obaveštene izvore.
Divac, koji je generalni menadžer Sakramenta, postaće tek drugi srpski košarkaš koji je primljen u Kuću slavnih posle Dražena Dalipagića. Popularni Praja izabran je 2004. godine.
Osim njih u Nejsmitovoj Kući slavnih u Springfildu su i profesor Aleksandar Nikolić i Bora Stanković, zbog doprinosa razvoju košarkaške igre.
Prijem novih članova klase 2019 biće održan od 6. do 8. aprila u Mineapolisu, za vreme završnog turnira NCAA.
Legendarni srpski košarkaš Vlade Divac biće izabran u Nejsmitovu Kuću slavnih u Springfildu za generaciju 2019, objavio je jedan od najbolje obaveštenih košarkaških novinara na svetu Adrijan Vojnarovski.
Pozivajući se na izvore iz Internacionalnog komiteta, prvi operativac Sakramento Kingsa i jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena dobiće najveću košarkašku čast da postane deo jedinstvenog društva. Zvaničan prijem novih “stanara” u Kuću slavnih biće održan od 6. do 8. aprila u Mineapolisu tokom NCAA Fajnal fora.
Vlade Divac će tako postati tek drugi srpski košarkaš posle čuvenog Dražena Praje Dalipagića (2004) kome je ukazana ova neverovatna čast, a ujedno četvrti sportski radnik iz Srbije kome je tako nešto pošlo za rukom posle Profesora Aleksandra Nikolića (1998) kao jednog od najvećih trenerskih umova svih vremena i legendarnog asa Borislava Bore Stankovića (1991), jednog od najuticajnijih ljudi u razvoju košarke kroz istoriju. Podsetimo, iz regiona nekadašnje Jugoslavije svega četvorica igrača dobili su poziv u Kuću slavnih. Osim Dalipagića, tu su još i Dražen Petrović, Krešimir Ćosić i Dino Rađa od prošle godine.
Vlade Divac je tokom prebogate NBA karijere nastupao zas Šarlot Hornetse, Los Anđeles Lejkerse i Sakramento Kingse. Karijeru je završio 2005. u Lejkersima, a u istoriji najjače košarkaške lige sveta ostaće upamćen kao jedan od svega sedmorice igrača sa bar 13.000 poena, 9.000 skokova, 3.000 asistencija i 1.500 blokada. Najbolje godine karijere proveo je u Sakramentu, kada je zajedno s Peđom Stojakovićem, Krisom Veberom, Majkom Bibijem, Dagom Kristijem i ostalima uveseljavao košarkaške mase na početku trećeg milenijuma, a Kingsi su igrali najlepšu košarku tog vremena.
Poslednjih godina Vlade Divac obavlja funkciju Generalnog menadžera Sakramenta.
Izvor: mondo.rs/mozzartsport
Foto: Reuters

Komentari / 0
Ostavite komentar