ŠPA: Selta ponižena na svom Balaidosu!

Gosti iz Valensije bez milosti prema domaćinu iz Viga.  Pukla Selta! Levante iznenadio na Atlantiku!

Fudbal 16.02.2019 | 15:45
Pomislili su navijači Selte pre dve nedelje da je njihov tim izašao iz krize, kada je na Balaidosu savladana Sevilja 1:0, međutim, euforija nije potrajala.

Već u narednom kolu tim iz Viga izgubio je od Hetafea u gostima (1:3), a sada i od Levantea kod kuće. Ubedljivih 1:4 su sedmi poraz Selte u poslednjih osam utakmica.

Dva gola postigao je Hose Luis Morales, u 20. i 62. minutu, a po jedan Koke (40) i Borha Majoral (89). Utešni pogodak za goste dao je Brais Mendez u 87. minutu iz penala.

Prvo je u pomenutom 20. minutu Ruben Roćina sjajno uposlio napadača svog tima dodavanjem kroz sredinu odbrane domaćih, a zatim je i 20 minuta kasnije precizno centrirao iz kornera. Pored dva gola prednosti, posao gostima u drugom poluvremenu dodatno je olakšao Rijad Budebuz, koji je zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton u 49. minutu.

Brojčanu prednost igrači Levantea krunisali su još jednim golom, posle oduzete lopte i dodavanja Borhe Majorala ka Moralesu.

U 87. minutu sudija Santjago Haime je možda i častio domaći tim penalom, koji je u utešni pogodak pretvorio Brais Mendez, međutim, gosti nisu imali milosti da se zaustave, pa je Borha Majoral samo dva minuta kasnije posle solo-prodora šutirao "kroz noge" Rubenu Blanku.

Levante je ovom pobedom napravio značajan pomak ka srednjem delu tabele, pa bar neko vreme neće morati da brine o opstanku.

Drugi meč 24. kola španske Primere, koji je odigran u današnjem "matine terminu" pripao je Levanteu. Gosti sa Mediteranske obale zasluženo su slavili na Atlantiku nad domaćom Seltom rezultatom 1:4 (0:2)!

Na prvom današnjem duelu "donjeg doma" Primere, to jest timova koji se bore da ne skliznu u opasnu zonu ceo plen je odneo gost iz Valensije. Nakon prvih 45 minuta igre na stadionu Balaidos opasne Žabe su bile u velikoj prednosti pošto su vodile sa 2:0 pogodcima Hoze Luisa Moralesa u 20. i Kokea u 40. minutu. Oba puta poslednji pas je uputio odlični vezista Ruben Roćina.

Već poprilično "zaljuljani" igrači iz Viga dodatno su potreseni u 49. minutu meča kada je direktan crveni karton dobio Alžirac Rijad Budebuz. Gol koji je usledio u 63. minutu, drugi Moralesa samo je razrešio situaciju. Za Seltu više nije bilo šanse za povratak, iako je smanjila golom Mendeza sa bele tačke u 88. minutu, te bi nakon ovog vikenda mogla da se nađe u zoni ispadanja. Poslednji pogodak na ovom veoma interesantnom meču postigao je Borha Majoral, za goste u trećem minutu sudijske nadoknade za konačnih 1:4.