ШПА: Селта понижена на свом Балаидосу!

Гости из Валенсије без милости према домаћину из Вига.  Пукла Селта! Леванте изненадио на Атлантику!

Фудбал 16.02.2019 | 15:45
Помислили су навијачи Селте пре две недеље да је њихов тим изашао из кризе, када је на Балаидосу савладана Севиља 1:0, међутим, еуфорија није потрајала.

Већ у наредном колу тим из Вига изгубио је од Хетафеа у гостима (1:3), а сада и од Левантеа код куће. Убедљивих 1:4 су седми пораз Селте у последњих осам утакмица.

Два гола постигао је Хосе Луис Моралес, у 20. и 62. минуту, а по један Коке (40) и Борха Мајорал (89). Утешни погодак за госте дао је Браис Мендез у 87. минуту из пенала.

Прво је у поменутом 20. минуту Рубен Роћина сјајно упослио нападача свог тима додавањем кроз средину одбране домаћих, а затим је и 20 минута касније прецизно центрирао из корнера. Поред два гола предности, посао гостима у другом полувремену додатно је олакшао Ријад Будебуз, који је због оштрог старта добио директан црвени картон у 49. минуту.

Бројчану предност играчи Левантеа крунисали су још једним голом, после одузете лопте и додавања Борхе Мајорала ка Моралесу.

У 87. минуту судија Сантјаго Хаиме је можда и частио домаћи тим пеналом, који је у утешни погодак претворио Браис Мендез, међутим, гости нису имали милости да се зауставе, па је Борха Мајорал само два минута касније после соло-продора шутирао "кроз ноге" Рубену Бланку.

Леванте је овом победом направио значајан помак ка средњем делу табеле, па бар неко време неће морати да брине о опстанку.

Други меч 24. кола шпанске Примере, који је одигран у данашњем "матине термину" припао је Левантеу. Гости са Медитеранске обале заслужено су славили на Атлантику над домаћом Селтом резултатом 1:4 (0:2)!

На првом данашњем дуелу "доњег дома" Примере, то јест тимова који се боре да не склизну у опасну зону цео плен је однео гост из Валенсије. Након првих 45 минута игре на стадиону Балаидос опасне Жабе су биле у великој предности пошто су водиле са 2:0 погодцима Хозе Луиса Моралеса у 20. и Кокеа у 40. минуту. Оба пута последњи пас је упутио одлични везиста Рубен Роћина.

Већ поприлично "заљуљани" играчи из Вига додатно су потресени у 49. минуту меча када је директан црвени картон добио Алжирац Ријад Будебуз. Гол који је уследио у 63. минуту, други Моралеса само је разрешио ситуацију. За Селту више није било шансе за повратак, иако је смањила голом Мендеза са беле тачке у 88. минуту, те би након овог викенда могла да се нађе у зони испадања. Последњи погодак на овом веома интересантном мечу постигао је Борха Мајорал, за госте у трећем минуту судијске надокнаде за коначних 1:4.