Vilbekin neće za BiH, nego za Tursku!

Toliko para strovalili u košarku, a opet uvoze igrače: Turski pasoš za Skotija Vilbekina! Nisu jedini zainteresovani, ali. . .  Dule ga džaba zvao: Vilbekin igra za Tursku?! Skoti Vilbekin se nalazio u postupku da dobije BiH pasoš, čak se i našao na spisku Duška Vujoševića za predstojeće utakmice u kvalifikacijama, ali. . .

Košarka 21.01.2018 | 22:15
Vilbekin neće za BiH, nego za Tursku!
Skoti Vilbekin na ceni. Toliko da se oko njega ne otimaju samo kluboci, već i - države! Prema poslednjim informacijama specijalizovanog košarkaškog sajta Sportando Turci su krenuli sa reči na dela i američkom pleju ponudili pasoš i mesto u reprezentaciji!

Nije baš da nemaju nikakvu konkurenciju - odavno se zna i za interesovanje Duška Vujoševića - ali teško da Bosna i Hercegovina i još manje Rumunija mogu da pariraju Turcima. I finansijski, a i kad su sportske ambicije u pitanju.

Sam Vilbekin je još ranije rekao da ne bi imao nikakvu dilemu da posle tri godine u Darušafaki prihvati poziv da zaigra za reprezentaciju Turske.

Značiće im i to mnogo, ali ne možemo da se otmemo utisku: tolike pare uložiše Turci u tu košarku, al’ nikako da naprave pleja?

Direktor košarkaške reprezentacije BiH Siniša Kovačević je ranije u razgovoru za MONDOistakao da je Skoti Vilbekin prihvatio da igra za BiH i da ga samo formalnosti dijele od bh. pasoša.

Ipak, košarkaš Darušafake je, prema pisanju specijalizovanog košarkaškog portala sportando.com, odlučio da prihvati ponudu Turske i u budućnosti će nastupati za reprezentaciju ove zemlje.

Pored ponude Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, Vilbekina su u svojim redovima željeli vidjeti i Rumuni.

Izvor: mozzartsport/mondo.ba

FOTO: Star Sport

Komentari / 0

Ostavite komentar