Dva gola Hadersfildu, donela Žiruu dva 4. mjesta!

Francuz napredovao na klupskoj i premijerligaškoj lestvici najboljih strelaca.

Fudbal 30.11.2017 | 17:45
Ne igra mnogo Olivije Žiru ove sezone kod Arsena Vengera, ali 31-godišnji Francuz i dalje je klasa. Potvrdio je to golom u Beogradu protiv Crvene zvezde, a u sredu i sa dva pogotka Hadersfildu u 14. kolu Premijer lige.

Francuz je ušao početkom drugog poluvremena umesto zemljaka Aleksandrea Lakazeta i u 68. minutu duplirao prednost "tobdžija" na 2:0, a u 87. postavio konačnih 5:0.

Tim golovima probio se na četvrta mesta dve izuzetno cenjene top liste golgetera. Jedna je klupska i odnosi se na najbolje strelce Arsenala od dolaska Arsena Vengera na klupu, 1996. godine, a druga premijerligaška i odnosi se na sve Francuze strelce u prvenstvu Engleske.

Na prvoj pomenutoj listi, Žiru je sa 103 pogotka prestigao Denisa Bergkampa (102) i približio se trećeplasiranom Tiu Volkotu (107), ali su i dalje daleko Robin van Persi (132) i neprikosnoveni Tjeri Anri (228).

Na premijerligaškoj lestvici francuskih golgetera, sa 72 gola iza sebe je ostavio Erika Kantonu (70), ali su poprilično daleko i dalje Luj Saha (85), Nikolas Anjelka (125) i ponovo Tjeri Anri (175).

Izvor: mondo.rs