A ko drugi? Seltik osvojio Liga kup!

Kreg Tompson pokvario finale! Kelti osvojili 103. trofej u klupskoj istoriji!

Fudbal 27.11.2017 | 13:45
Počelo je! Seltik je osvojio prvi trofej u sezoni - škotski Liga kup. Kelti su u finalu na čuvenom Hemden parku pobedili Madervel sa 2:0 i došli do 103. pehara u klupskoj istoriji, a 17. u ovom takmičenju.

Nije ekipa Brendana Rodžersa briljirala na ovoj utakmici, ali je ipak presudio kvalitet apsolutnog vladara škotskog fudbala.

Ipak, kao što je to često slučaj i u ovde, jedna od centralnih ličnosti utakmice bio je glavni sudija Kreg Tompson.

I to zbog odluke da u 58. minutu dosudi penal za Seltik posle duela Skota Sinklera sa defanzivcem Madervela Sedrikom Kipreom. A pritom je francuskom fudbaleru pokazao i crveni karton.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Musa Dembele kojem je to bio osmi gol ove sezone. A pre svega ovoga Seltik je poveo u 50. minutu preko Džejmsa Foresta kada mu je asisitirao Kalum Mekgregor.