Švajcarska srušila Kanadu i zauzela 1. mjesto u grupi

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Kanadu u poslednjem kolu grupe B sa 2:1 i obezbedili su prvo mesto! Briljirao je ponovo 20-godišnji Johan Manzambi, koji je upisao gol i asistenciju i pokazao da je budućnost svetskog fudbala.

Vijesti 24.06.2026 | 23:03
Švajcarska srušila Kanadu i zauzela 1. mjesto u grupi

Švajcarci su od starta preuzeli kontrolu nad utakmicom i uglavnom su imali inicijativu u prvih 45 minuta. Prve dve velike šanse imali su u 11. minutu, kada je Bril Embolo imao jedan na jedan, ali mu je Maksim Krepo odbranio udarac, a potom je Johan Manzambi izblokiran iz odbijene lopte.

Viđena je tokom prvog poluvremena i tenzična situacija, gde su se pokačili Granit Džaka i Kajl Larin, kada je kapiten Švajcarske šutnuo u nogu napadača Kanade, jer mu je ovaj pomerio loptu pre izvođenja slobodnog udarca.

Kanada se "probudila" u završnici, ali samo da zagreje Kobela na golu Švajcarske.

Kako je krenulo drugo poluvreme, tako smo videli gol! Sjajni Manzambi je probio po desnoj strani, odlično centrirao i pronašao neometanog Rubena Vargasa u kaznenom prostoru, a krilni napadač Švajcarske taj poklon nije propustio.

Nastavili su Švajcarci da napadaju, a pritisak je urodio plodom u 58. minutu, kada je Johan Manzambi postigao gol. Sjajno mu je Embolo odložio loptu, a on je iz prve šutirao i matirao Krepoa.

Kanađani se nisu predavali i u 76. minutu je rezervista Promis Dejvid matirao Kobela i zakomplikovao situaciju, jer su Kanađani remijem mogli do do prvog mesta.

Ipak, uspela je Švajcarska do kraja da se odbrani i sačuva pobedu.

Švajcarci sada u osmini finala čekaju jednu od trećeplasiranih ekipa neke od sledećih grupa - E/F/G/I/J, a taj meč je na programu 3. jula u Vankuveru.

Kanađani će već 28. juna u Los Anđelesu igrati sa drugoplasiranim iz grupe A, a to će biti Južna Koreja, Južna Afrika ili Češka.

(Telegraf)  Foto: Tanjug/AP

Komentari / 0

Ostavite komentar