А ко други? Селтик освојио Лига куп!

Крег Томпсон покварио финале! Келти освојили 103. трофеј у клупској историји!

Фудбал 27.11.2017 | 13:45
Почело је! Селтик је освојио први трофеј у сезони - шкотски Лига куп. Келти су у финалу на чувеном Хемден парку победили Мадервел са 2:0 и дошли до 103. пехара у клупској историји, а 17. у овом такмичењу.

Није екипа Брендана Роџерса бриљирала на овој утакмици, али је ипак пресудио квалитет апсолутног владара шкотског фудбала.

Ипак, као што је то често случај и у овде, једна од централних личности утакмице био је главни судија Крег Томпсон.

И то због одлуке да у 58. минуту досуди пенал за Селтик после дуела Скота Синклера са дефанзивцем Мадервела Седриком Кипреом. А притом је француском фудбалеру показао и црвени картон.

Сигуран извођач најстроже казне био је Муса Дембеле којем је то био осми гол ове сезоне. А пре свега овога Селтик је повео у 50. минуту преко Џејмса Фореста када му је асиситирао Калум Мекгрегор.