ŠPA: Preokret Deportiva, pobjeda Espanjola!

Fudbaleri Espanjola i Deportivo La Korunje ostvarili su pobede u poslednjim mčevima desetog kola Primere.  Espanjolova žurka je uspela, Borges je heroj Deportiva! Tim iz La Korunje pobedio u gostima prvi put od marta. U poslednja dva meča 10. kola Primere pobede su zabeležili Espanjol protiv Betisa i Deportivo na gostovanju Las Palmasu.

Fudbal 30.10.2017 | 23:37
Espanjol je na svom terenu pobedio Betis sa 1:0 i tako upisao treći trijumf.

Jedini gol na meču postigao je Đerar Moreno u 55. minutu posle asistencije Pabla Pajtija.

Betis je u finišu meča mogao do izjednačenja preko Serhija Leona, ali je na mestu bio Pau Lopes i sačuvao gol svoje ekipe.

Espanjol je deseti na tabeli sa 13 bodova, dok je Betis osmi sa tri boda više od danapnjeg protivnika.

Fudbaleri Deportiva pobedili su na gostovanju Las Palmas sa 3:1.

Domaći su poveli u sedmom minutu golom Loika Remija, a rezultat je sa dva gola preokrenuo Selso Borhes. Izjednačio je u 36. minutu, a prednost Deportivu doneo je u 54. minutu.

Konačan rezultat postavio je Lukas Peres u 69. minutu iz jedanaesterca.

Deportivo sada ima tri pobede i 16. je na tabeli sa 11 bodova, dok je Las Palmas, koji je pretrpeo osmi poraz u prvenstvu, u zoni ispadanja na 18. mestu sa šest bodova.

Espanjol i Deportivo stigli su do vrlo važnih bodova.

Uvećani bodovni saldo podigao je ove klubove iz donjeg dela tabele i približio ih sredini, odnosno mirnijoj luci, jer će, očigledno, cilj i jednih i drugih u tekućoj sezoni biti opstanak u Primeri.

Espanjol je u Barseloni pobedio Betis 1:0.

Odlučujući gol postigao je Đerard Moreno u 55. minutu. Vezni fudbaler "kraljevskog kluba" lepo je prihvatio jednu dugačku loptu na grudi i levicom je, čim je pala na zemlju, smestio pored golmana Antonija Adana.

Mnogo više uzbuđenja bilo je na meču između Las Palmasa i Deportiva iz La Korunje - 1:3.

Domaćin je poveo posle sedam minuta igre. Džonatan Viera je odigrao za Loik Remija, koji je s desnog krila silovito krenuo ka sredini i skoro došao do gol-aut linije. Delovalo je da će Francuz da asistira sa Vieru, međutim on je iz "mrtvog ugla" snalažljivo prevario Kostela Pantilimona.

Ali...

Od Las Palmasa je to bilo sve što se golova tiče. Usledila je serija Deportiva. Selso Borges je posle dva udarca glavom, u 36. i 54. minutu, preokrenuo rezulta, da bi Lukaz Perez "sa kreča" u 69. stavio tačku na "i".

Las Palmas je ostao na 18. mestu sa svega šest bodova. Iza njega su još samo Malaga i Alaves.

Fudbaleri Espanjola podarili su navijačima poklon za 117. rođendan kluba u vidu pobede nad gostujućim Betisom od 1:0 u meču 10. kola Primere, a još srećnije su bile pristalice Deportiva iz La Korunje čija ekipa je konačno slavila u gostima i to protiv Las Palmasa sa 3:1.

Espanjol nije baš blistao u poslednje vreme, Betis je samo za nijansu igrao bolje u prethodnom periodu. Ipak, Espanjol nije želeo da razočara navijače koji baš i nisu ispunili tribine do kraja.

Ništa preterano zanimljivo nije viđeno u prvom poluvremenu, a meč je postao nešto zanimljiviji u nastavku. A trenutak odluke bio je u 55. minutu.

Pablo Pjati je sjajnom dugom loptom pronašao Đerarda Morena u srcu kaznenog prostora gostiju, a ovaj je preciznim udarcem smestio iza leđa Antonija Adana.

Deportivo je zabeležio prvu pobedu u gostima još od 5. marta, tako da je ovaj rezultat zaista važan za ekipu iz Galicije.

A epitet heroja večeri svakako može da ponese kostarikanski vezista Selso Borges koji je dva puta zatresao protivničku mrežu.

A nije delovalo da će se meč završiti dobro po gostujuću ekipu, jer je već u sedmom minutu Loik Remi doveo Las Palmas u vođstvo.

Ipak, posle toga stvari je u svoje ruke preuzeo izuzetno raspoloženi Borges. I oba gola postigao je glavom. Prvo je u 36. minutu zatresao mrežu, a onda i u 54. za potpuni preokret.

Sve dileme oko pobednika večerašnje utakmice na stadionu u Las Palmasu otklonio je Lukas Perez iz penala u 69. minutu.