ШПА: Преокрет Депортива, побједа Еспањола!

Фудбалери Еспањола и Депортиво Ла Коруње остварили су победе у последњим мчевима десетог кола Примере.  Еспањолова журка је успела, Боргес је херој Депортива! Тим из Ла Коруње победио у гостима први пут од марта. У последња два меча 10. кола Примере победе су забележили Еспањол против Бетиса и Депортиво на гостовању Лас Палмасу.

Фудбал 30.10.2017 | 23:37
Еспањол је на свом терену победио Бетис са 1:0 и тако уписао трећи тријумф.

Једини гол на мечу постигао је Ђерар Морено у 55. минуту после асистенције Пабла Пајтија.

Бетис је у финишу меча могао до изједначења преко Серхија Леона, али је на месту био Пау Лопес и сачувао гол своје екипе.

Еспањол је десети на табели са 13 бодова, док је Бетис осми са три бода више од данапњег противника.

Фудбалери Депортива победили су на гостовању Лас Палмас са 3:1.

Домаћи су повели у седмом минуту голом Лоика Ремија, а резултат је са два гола преокренуо Селсо Борхес. Изједначио је у 36. минуту, а предност Депортиву донео је у 54. минуту.

Коначан резултат поставио је Лукас Перес у 69. минуту из једанаестерца.

Депортиво сада има три победе и 16. је на табели са 11 бодова, док је Лас Палмас, који је претрпео осми пораз у првенству, у зони испадања на 18. месту са шест бодова.

Еспањол и Депортиво стигли су до врло важних бодова.

Увећани бодовни салдо подигао је ове клубове из доњег дела табеле и приближио их средини, односно мирнијој луци, јер ће, очигледно, циљ и једних и других у текућој сезони бити опстанак у Примери.

Еспањол је у Барселони победио Бетис 1:0.

Одлучујући гол постигао је Ђерард Морено у 55. минуту. Везни фудбалер "краљевског клуба" лепо је прихватио једну дугачку лопту на груди и левицом је, чим је пала на земљу, сместио поред голмана Антонија Адана.

Много више узбуђења било је на мечу између Лас Палмаса и Депортива из Ла Коруње - 1:3.

Домаћин је повео после седам минута игре. Џонатан Виера је одиграо за Лоик Ремија, који је с десног крила силовито кренуо ка средини и скоро дошао до гол-аут линије. Деловало је да ће Француз да асистира са Виеру, међутим он је из "мртвог угла" сналажљиво преварио Костела Пантилимона.

Али...

Од Лас Палмаса је то било све што се голова тиче. Уследила је серија Депортива. Селсо Боргес је после два ударца главом, у 36. и 54. минуту, преокренуо резулта, да би Луказ Перез "са креча" у 69. ставио тачку на "и".

Лас Палмас је остао на 18. месту са свега шест бодова. Иза њега су још само Малага и Алавес.

Фудбалери Еспањола подарили су навијачима поклон за 117. рођендан клуба у виду победе над гостујућим Бетисом од 1:0 у мечу 10. кола Примере, а још срећније су биле присталице Депортива из Ла Коруње чија екипа је коначно славила у гостима и то против Лас Палмаса са 3:1.

Еспањол није баш блистао у последње време, Бетис је само за нијансу играо боље у претходном периоду. Ипак, Еспањол није желео да разочара навијаче који баш и нису испунили трибине до краја.

Ништа претерано занимљиво није виђено у првом полувремену, а меч је постао нешто занимљивији у наставку. А тренутак одлуке био је у 55. минуту.

Пабло Пјати је сјајном дугом лоптом пронашао Ђерарда Морена у срцу казненог простора гостију, а овај је прецизним ударцем сместио иза леђа Антонија Адана.

Депортиво је забележио прву победу у гостима још од 5. марта, тако да је овај резултат заиста важан за екипу из Галиције.

А епитет хероја вечери свакако може да понесе костарикански везиста Селсо Боргес који је два пута затресао противничку мрежу.

А није деловало да ће се меч завршити добро по гостујућу екипу, јер је већ у седмом минуту Лоик Реми довео Лас Палмас у вођство.

Ипак, после тога ствари је у своје руке преузео изузетно расположени Боргес. И оба гола постигао је главом. Прво је у 36. минуту затресао мрежу, а онда и у 54. за потпуни преокрет.

Све дилеме око победника вечерашње утакмице на стадиону у Лас Палмасу отклонио је Лукас Перез из пенала у 69. минуту.

1. Барселона 10 9 1 0 28:3 28
2. Валенсија 10 7 3 0 27:11 24
3. Реал Мадрид 10 6 2 2 19:9 20
4. Атл. Мадрид 10 5 5 0 15:6 20
5. Севиља 10 6 1 3 11:9 19
6. Виљарреал 10 5 2 3 16:11 17
7. Леганес 10 5 2 3 9:5 17
8. Бетис 10 5 1 4 19:18 16