PL: Poraz ''Svraka'', Mitrović ni na klupi!

Fudbaleri Barnlija pobedili su na svom terenu ekipi Njukasla sa 1:0, u poslednjem meču desetog kola Premijer lige.  Barnli stao uz velike, a Benitez gubi argumente. . . ! Menadžer Njukasla i dalje ne koristi Aleksandra Mitrovića, iako njegov tim očigledno ne igra dobro.  Turf Mur ponosno stoji! Njukasl je u krizi, Mitrovića ni u najavi! Baš kako se i očekivalo - tesno i s jednim pogotkom.

Fudbal 30.10.2017 | 23:22
Domaćini su bolje započeli meč i već na startu zapretili gostima.

Džef Hendrik je u prvom minutu imao odličnu šansu da postigne pogodak, ali je lopta završila pored gola.

Nije bilo previše zanimljivo u nastavku meča pa su ekipe naodmor otišle bez postignutih golova.

U nastavku meča, Hendrik se u 76. minutu iskupio za promašaj s početka meča i na asistenciju Gudmundsona zatresao mrežu Eliota.

Isti igrač imao je priliku da u 90. minutu poveća prednost, ali je njegov udarac odbranio golman ’Svraka’.

Barnli se ovim trijumfom popeo na sedmo mesto na tabeli, dok je Njukasl deveti sa 14 bodova.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović nije bio u sastavu 'Svraka' za ovaj meč.

Ofanzivac Barnlija Džefri Hendrik stavio je tačku na 10. kolo Premijer lige.

Reprezentativac Irske postigao je gol za pobedu svog tima protiv Njukasla, zbog kojeg je "Tarf Mur" dugim aplauzom pozdravio trijumf i uspon svoje ekipe na sedmo mesto tabele. Tačnije - na deobu šestog, sa Liverpulom, sa samo tri boda manje od Čelsija i Arsenala.

BARNLI - NJUKASL 1:0 (0:0)

Irac je u 74. minutu mirno prihvatio centaršut Gudmonsona, sam "kao duh" se namestio i zakucao loptu u mrežu sa ivice peterca. Ispostavilo se da je to bio odlučujući momenat pobede koja je dala vetar u leđa domaćinu pred nastavak sezone i još jednom ukazala na očigledne probleme Njukasla.

Menadžer gostiju Rafa Benitez ponovo nije koristio najboljeg srpskog centarfora Aleksandra Mitrovića, pa mu čak nije našao mesto ni na klupi. Odabrao je da gol Barnlija napada Španac Hoselu, uz podršku Ričija, Ajoze Pereza i Acua, a u nastavku je uveo i "devetku" Dvajta Gejla.

Ipak, to mu nije donelo rezultat. Njukasl je u poslednjih pet utakmica pobedio jednom, a po dva puta remizirao i izgubio.

"Rafa Benitez će i večeras verovatno reći 'nismo zaslužili da izgubimo', ali taj argument ne može biti dovoljan da pobediš. Ne možeš da očekuješ bilo šta od utakmice u kojoj odigraš tako loše", kritikovao je u izjavi za "Bi-Bi-Si" nekadašnji fudbaler, a sadašnji analitičar Lion Osman.

Kada je u pitanju Mitrović, i ovaj potez španskog menadžera može biti još jedan korak ka očigledno neizbežnom rastanku.

Turf Mur ostaje neosvojiva tvrđava za fudbalere Njukasla! I ne samo to, Barnli se na kraju radovao važnoj pobedi u borbi za opstanak. Tesno, uz minimum atrakcije i s jednim golom - to je bio fudbal po meri Barnlija i Njukasla (1:0).

Barnli je izdržao i napravio veliki podvig, a Rafa Benitez je opet preskočio Aleksandra Mitrovića, koga ni ovog puta nije bilo ni na klupi za rezervne igrače. Što je, naravno, kod ostrvskih medija dodatno podgrejalo priče o rastanku već na zimu. Doduše, kako je igrao Hoselu u dobrom delu utakmice, Njukasl bi mogao da se nađe u ozbiljnom problemu u nastavku sezone ukoliko se nešto ne promeni. Dovoljno je samo pomenuti da je prvu šansu da zatrese mrežu imao u 83. minutu... Dvajt Gejl se, sa druge strane, još vraća u ritam pošto se oporavio od povreda koje su ga mučile i očigledno mu je potrebno još vremena kako bi zaigrao u prepoznatljivom ritmu.

Premalo konkretnih šansi, slaba komunikacija za ostatkom ekipe, bez opasnosti i većih problema po gol Nika Poupa. Uprkos fudbalu koji je na momente terao i najveće zaljubljenike u ostrvski fudbal da promene kanal, gol je visio u vazduhu i to pred golom Njukasla.

Sve do 74. minuta izgledalo je da je 0:0 najrealniji rezultat. Ipak, onda je Barnli gotovo ni iz čega stigao do šanse da zatrese mrežu, a istu Džef Hendrik nije ispustio. Sve se desilo posle loše procene golmana Eliota, ali i štoperskog tandema ispred njega, koji su dozvolili da se Hendrik lako dokopa lopte na samo dva metra od gola. Tu, naravno, nije bilo greške i domaćin je stigao do zlatnog gola.

Sve što se desilo do kraja utakmice bilo je samo sporadično napadanje bez pravog cilja. Hoselu je jednom pripretio, na kraju je Mankiljo imao šansu utakmice, ali je lopta proletela tik iznad prečke. Barnli se uspešno odbranio, u finišu jednom solidno pripretio i to je bilo sve. Isplatilo se forsiranje svoje igre i ritma.

Njukaslu je ovo četvrti meč bez pobede u poslednjih pet kola i lagano pada na tabeli...