ПЛ: Пораз ''Сврака'', Митровић ни на клупи!

Фудбалери Барнлија победили су на свом терену екипи Њукасла са 1:0, у последњем мечу десетог кола Премијер лиге.  Барнли стао уз велике, а Бенитез губи аргументе. . . ! Менаџер Њукасла и даље не користи Александра Митровића, иако његов тим очигледно не игра добро.  Турф Мур поносно стоји! Њукасл је у кризи, Митровића ни у најави! Баш како се и очекивало - тесно и с једним поготком.

Фудбал 30.10.2017 | 23:22
Домаћини су боље започели меч и већ на старту запретили гостима.

Џеф Хендрик је у првом минуту имао одличну шансу да постигне погодак, али је лопта завршила поред гола.

Није било превише занимљиво у наставку меча па су екипе наодмор отишле без постигнутих голова.

У наставку меча, Хендрик се у 76. минуту искупио за промашај с почетка меча и на асистенцију Гудмундсона затресао мрежу Елиота.

Исти играч имао је прилику да у 90. минуту повећа предност, али је његов ударац одбранио голман ’Сврака’.

Барнли се овим тријумфом попео на седмо место на табели, док је Њукасл девети са 14 бодова.

Српски фудбалер Александар Митровић није био у саставу 'Сврака' за овај меч.

Офанзивац Барнлија Џефри Хендрик ставио је тачку на 10. коло Премијер лиге.

Репрезентативац Ирске постигао је гол за победу свог тима против Њукасла, због којег је "Тарф Мур" дугим аплаузом поздравио тријумф и успон своје екипе на седмо место табеле. Тачније - на деобу шестог, са Ливерпулом, са само три бода мање од Челсија и Арсенала.

БАРНЛИ - ЊУКАСЛ 1:0 (0:0)

Ирац је у 74. минуту мирно прихватио центаршут Гудмонсона, сам "као дух" се наместио и закуцао лопту у мрежу са ивице петерца. Испоставило се да је то био одлучујући моменат победе која је дала ветар у леђа домаћину пред наставак сезоне и још једном указала на очигледне проблеме Њукасла.

Менаџер гостију Рафа Бенитез поново није користио најбољег српског центарфора Александра Митровића, па му чак није нашао место ни на клупи. Одабрао је да гол Барнлија напада Шпанац Хоселу, уз подршку Ричија, Ајозе Переза и Ацуа, а у наставку је увео и "деветку" Двајта Гејла.

Ипак, то му није донело резултат. Њукасл је у последњих пет утакмица победио једном, а по два пута ремизирао и изгубио.

"Рафа Бенитез ће и вечерас вероватно рећи 'нисмо заслужили да изгубимо', али тај аргумент не може бити довољан да победиш. Не можеш да очекујеш било шта од утакмице у којој одиграш тако лоше", критиковао је у изјави за "Би-Би-Си" некадашњи фудбалер, а садашњи аналитичар Лион Осман.

Када је у питању Митровић, и овај потез шпанског менаџера може бити још један корак ка очигледно неизбежном растанку.

Турф Мур остаје неосвојива тврђава за фудбалере Њукасла! И не само то, Барнли се на крају радовао важној победи у борби за опстанак. Тесно, уз минимум атракције и с једним голом - то је био фудбал по мери Барнлија и Њукасла (1:0).

Барнли је издржао и направио велики подвиг, а Рафа Бенитез је опет прескочио Александра Митровића, кога ни овог пута није било ни на клупи за резервне играче. Што је, наравно, код острвских медија додатно подгрејало приче о растанку већ на зиму. Додуше, како је играо Хоселу у добром делу утакмице, Њукасл би могао да се нађе у озбиљном проблему у наставку сезоне уколико се нешто не промени. Довољно је само поменути да је прву шансу да затресе мрежу имао у 83. минуту... Двајт Гејл се, са друге стране, још враћа у ритам пошто се опоравио од повреда које су га мучиле и очигледно му је потребно још времена како би заиграо у препознатљивом ритму.

Премало конкретних шанси, слаба комуникација за остатком екипе, без опасности и већих проблема по гол Ника Поупа. Упркос фудбалу који је на моменте терао и највеће заљубљенике у острвски фудбал да промене канал, гол је висио у ваздуху и то пред голом Њукасла.

Све до 74. минута изгледало је да је 0:0 најреалнији резултат. Ипак, онда је Барнли готово ни из чега стигао до шансе да затресе мрежу, а исту Џеф Хендрик није испустио. Све се десило после лоше процене голмана Елиота, али и штоперског тандема испред њега, који су дозволили да се Хендрик лако докопа лопте на само два метра од гола. Ту, наравно, није било грешке и домаћин је стигао до златног гола.

Све што се десило до краја утакмице било је само спорадично нападање без правог циља. Хоселу је једном припретио, на крају је Манкиљо имао шансу утакмице, али је лопта пролетела тик изнад пречке. Барнли се успешно одбранио, у финишу једном солидно припретио и то је било све. Исплатило се форсирање своје игре и ритма.

Њукаслу је ово четврти меч без победе у последњих пет кола и лагано пада на табели...