FRA: Šestica PSŽ, golčina Nejmara!

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubedljivo su pobedili ekipu Bordoa u meču osmog kola francuskog šampionata - 6:2 (5:1).  Osmo kolo L1 u senci nesreće u Amijenu! Osmo kolo francuskog šampionata obeležila je nesreća u Amijenu.

Fudbal 01.10.2017 | 08:30
Izabranici Unaja Emerija već posle 20 minuta igre imali su prednost od tri gola, da bi odlaska na odmor postigli još dva.

'Sveci' su poveli golom Nejmara, koji je iz slobodnjaka, sa oko 30-ak metara zatresao mrežu protivnika.

Sedam minuta kanije, Nejmar je asistirao Kavaniju poslavši mu sjajan pás za 2:0.

Treći gol postigao je Menije u 21. minutu, a Bordo je uspeo da smanji rezultat golom Sankarea u 31. minutu.

Međutim, Nejmar u 40. minutu postiže gol iz penala, pošto je jedan fudbaler Bordoa igrao ukom u šesnestercu, a Brazila je bio precizan s bele tačke.

Samo pet minuta kasnije, posle kontre Parižani preko Drakslera na asistenciju Mbapea postižu peti gol.

To je bio konačan rezulat prvog poluvremena, da bi u nastavku meča Mbape se upisao u listu strelaca u 58. minutu, a Malkom iz penala smanjuje predost iz penala i postavlja konačnih 6:2.

Srpski fudbaler Vukašin Jovanović odigrao je ceo meč za Bordo i u 39. minutu zaradio je žuti karton.

Amijen je dočekao ekipu Lila na stadionu "De la Linkorn", a gosti su u 15. minutu poveli preko Turea.

Tokom proslave gola srušila se barijera koja se nalazila ispred dela sa navijačima iz Lila, a na stadinu je nastala je panika, navodi francuska televizija BFM.

Lokalni mediji navode da je 18 navijača povređno, od kojih troje teže.

Utakmica je prekinuta i stadion je ispražnjen posle sastanka nadležnih za bezbednost.

U ostalim mečevima Strazbur je u posednjim minutima došao do boda na gostovanju u Dižonu - 1:1.

Istim rezultatom završen je meč između Gengama i Tuluza - 1:1.

Nant je minimalnim rezultatom slavio protiv Meca sa 1:0 na domaćem terenu, a jedini gol postigao je Argentinac Emilijano Sala u trećem minutu. Gosti su u 94. minutu propustili priliku da izjednače pošto je Nolan promašio penal.

Kaen je u gostima pobedio Ren autogolom Bensebaina u 34. minutu - 1:0.