ФРА: Шестица ПСЖ, голчина Нејмара!

Фудбалери Пари Сен Жермена убедљиво су победили екипу Бордоа у мечу осмог кола француског шампионата - 6:2 (5:1).  Осмо коло Л1 у сенци несреће у Амијену! Осмо коло француског шампионата обележила је несрећа у Амијену.

Фудбал 01.10.2017 | 08:30
Изабраници Унаја Емерија већ после 20 минута игре имали су предност од три гола, да би одласка на одмор постигли још два.

'Свеци' су повели голом Нејмара, који је из слободњака, са око 30-ак метара затресао мрежу противника.

Седам минута каније, Нејмар је асистирао Каванију пославши му сјајан пáс за 2:0.

Трећи гол постигао је Меније у 21. минуту, а Бордо је успео да смањи резултат голом Санкареа у 31. минуту.

Међутим, Нејмар у 40. минуту постиже гол из пенала, пошто је један фудбалер Бордоа играо уком у шеснестерцу, а Бразила је био прецизан с беле тачке.

Само пет минута касније, после контре Парижани преко Дракслера на асистенцију Мбапеа постижу пети гол.

То је био коначан резулат првог полувремена, да би у наставку меча Мбапе се уписао у листу стрелаца у 58. минуту, а Малком из пенала смањује предост из пенала и поставља коначних 6:2.

Српски фудбалер Вукашин Јовановић одиграо је цео меч за Бордо и у 39. минуту зарадио је жути картон.

Амијен је дочекао екипу Лила на стадиону "Де ла Линкорн", а гости су у 15. минуту повели преко Туреа.

Током прославе гола срушила се баријера која се налазила испред дела са навијачима из Лила, а на стадину је настала је паника, наводи француска телевизија БФМ.

Локални медији наводе да је 18 навијача повређно, од којих троје теже.

Утакмица је прекинута и стадион је испражњен после састанка надлежних за безбедност.

У осталим мечевима Стразбур је у поседњим минутима дошао до бода на гостовању у Дижону - 1:1.

Истим резултатом завршен је меч између Генгама и Тулуза - 1:1.

Нант је минималним резултатом славио против Меца са 1:0 на домаћем терену, а једини гол постигао је Аргентинац Емилијано Сала у трећем минуту. Гости су у 94. минуту пропустили прилику да изједначе пошто је Нолан промашио пенал.

Каен је у гостима победио Рен аутоголом Бенсебаина у 34. минуту - 1:0.