Milenković glavom za pobjedu Fiorentine!

Ekipa Fiorentine pobedila je Braunšvajg u prijateljskom susretu, a naš Nikola Milenković postigao je pobedonosni pogodak za 'Violu' – 3:2 (2:1).  Milenković: Gol za porodicu - grešio sam, ali smo pobedili! Supertalentovani srpski štoper samokritičan posle meča sa Braunšvajgom.

Fudbal 02.08.2017 | 11:30
Bivši defanzivac Partizana našao se u startnoj postavi italijanske ekipe, da bi u 77. minutu bio najbolji u skoku posle kornera za konačan rezultat meča.

Prethodno je Federiko Kijeza u 10. i 12. minutu doneo vođstvo Fiorentini, ali je Oneli Ernandes u 26. i 67. uspeo da vrati Nemce u igru.

Nikola Milenković, supertalentovani srpski štoper pamtiće debi u dresu Fjorentine po golu protiv Braunšvajga u kontrolnoj utakmici, ali je doskorašnji fudbaler Partizana bio i samo kritičan u razgovoru sa novinarima posle meča.

“Ovo je veoma važan gol za mene baš zato što je prvi u dresu Fjorentine. Ipak, važnije od toga je da smo pobedili. Ovo je klub koji mora stalno da pobeđuje“, rekao je Milenković za klupsku televiziji.

Fjorentina je slavila sa 3:2, a srpski fudbaler je pobedonosni pogodak postigao 13 minuta pre kraja. Ali...

“Kod njihovog prvog gola sam ja napravio grešku, srećom, na kraju smo upisali trijumf.“

Italijanske novinare je zanimalo i njegovo mišljenje o trenutnom fizičkom stanju ekipe.

“Tim je spreman, mnogo trčimo i to je dobro. Moramo na svakoj utakmici, pa i prijateljskoj, da pružamo maksimum.“

Milenković je dodao i da mu znači što ima priliku da se na igru Fjorentine adaptira uz iskusnije defanzivce.

“Davide Astori i Viktor Ugo su dobri momci i veoma kvalitetni fudbaleri. Ja sam mlad i drago mi je što imam priliku da igram sa njim i naučim nešto.“

I za kraj, nije zaboravio da podeli specijalni trenutak kao što je debitantski gol.