Миленковић главом за побједу Фиорентине!

Екипа Фиорентине победила је Брауншвајг у пријатељском сусрету, а наш Никола Миленковић постигао је победоносни погодак за 'Виолу' – 3:2 (2:1).  Миленковић: Гол за породицу - грешио сам, али смо победили! Суперталентовани српски штопер самокритичан после меча са Брауншвајгом.

Фудбал 02.08.2017 | 11:30
Бивши дефанзивац Партизана нашао се у стартној постави италијанске екипе, да би у 77. минуту био најбољи у скоку после корнера за коначан резултат меча.

Претходно је Федерико Кијеза у 10. и 12. минуту донео вођство Фиорентини, али је Онели Ернандес у 26. и 67. успео да врати Немце у игру.

Никола Миленковић, суперталентовани српски штопер памтиће деби у дресу Фјорентине по голу против Брауншвајга у контролној утакмици, али је доскорашњи фудбалер Партизана био и само критичан у разговору са новинарима после меча.

“Ово је веома важан гол за мене баш зато што је први у дресу Фјорентине. Ипак, важније од тога је да смо победили. Ово је клуб који мора стално да побеђује“, рекао је Миленковић за клупску телевизији.

Фјорентина је славила са 3:2, а српски фудбалер је победоносни погодак постигао 13 минута пре краја. Али...

“Код њиховог првог гола сам ја направио грешку, срећом, на крају смо уписали тријумф.“

Италијанске новинаре је занимало и његово мишљење о тренутном физичком стању екипе.

“Тим је спреман, много трчимо и то је добро. Морамо на свакој утакмици, па и пријатељској, да пружамо максимум.“

Миленковић је додао и да му значи што има прилику да се на игру Фјорентине адаптира уз искусније дефанзивце.

“Давиде Астори и Виктор Уго су добри момци и веома квалитетни фудбалери. Ја сам млад и драго ми је што имам прилику да играм са њим и научим нешто.“

И за крај, није заборавио да подели специјални тренутак као што је дебитантски гол.