ITA: Napoli pobijedio Inter i prišao Romi!

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Inter sa 1:0 u 34. kolu Serije A i tako smanjili zaostatak za Romom na samo jedan bod.  Interov poklon Napoliju – greška Nagatoma i Kaljehonov mat za napad na Romu! Japanski defanzivac katastrofalno reagovao u finišu prvog poluvremena, što su lukavi gosti iskoristili i došli do pobedonosnog pogotka – 0:1.

Fudbal 01.05.2017 | 09:15
Pobednički gol postigao je Hose Kaljehon u 43. minutu, kada je iskoristio grešku odbrane Intera i iz blizine smestio loptu u mrežu Samira Handanovića.

Napoli je imao još nekoliko dobrih prilika na meču, ali se rezultat nije menjao.

Napoli sada ima 74 boda, jedan manje od drugoplasirane Rome, koja je ranije zgubila kod kuće od Lacija 3:1. Do kraja takmičenja ostala su još četiri kola.

Drugo mesto vodi direktno u Ligu šampiona, a treće mesto u kvalifikacije.

Interu je ovo bio šesti meč bez pobede, odnosno četvrti poraz u tom periodu.

Ekipa iz Milana je trenutno sedma na tabeli, sa 56 bodova, osam manje od Atalante na petom mestu, poslednjem koje vodi u evropska takmičenja.

Šta više reći o Interu, a da nije već ispričano. Nerazuri ni šestu uzastopnu utakmicu u Seriji A nisu uspeli da reše u svoju korist, a večeras su bukvalno poklonili pobedu Napoliju na Đuzepe Meaci. Ekipa Mauricija Sarija je utakmicu prelomila u završnici prvog poluvremena, kada je jedini pogodak na utakmici postigao Hose Kaljehon i to posle kardinalne greške Nagatoma pred golom Samira Handanovića – 0:1 (0:1).

Taj pogodak se ispostavio ključnim za Napolitance, koji su tako prišli drugoplasiranoj Romi na samo bod zaostatka i u poslednja četiri kola će pokušati da izbore direktan plasman u Ligu šampiona. Inter je ostao na sedmom mestu sa osam bodova manje od petoplasirane Atalante.

Oba tima su u utakmicu ušla izuzetno ofanzivno, ali je od samog starta bilo jasno da su gosti u ovom trenutku tim koji ima više izgleda da dođe do cilja. Napolitanci su napadali iz kontranapada, ali su došli do gola kada su možda i najmanje očekivali. Bila je to bezazlena lopta Insinjea na drugu stativu, a Nagatomo umesto da je izbaci u gol-aut, on ju je spustio direktno na nogu Kaljehonu, koji je bez problema matirao slovenačkog čuvara mreže.

Napolitanci su u drugom poluvremenu uspeli da stave loptu pod svoju kontrolu, uspore ritam i napade domaćina, koji je "pucao" u prazno i tako ostao bez ijednog boda u ovom meču.