Indijan Vels: Jelena propustila tri meč-lopte i izgubila od Venus!
Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković doživela je bolan poraz u drugom kolu turnira u Indijan Velsu. Džej Džej, kako si to uspela?! Jelena Janković uspela je da "prospe" pobedu u Indijan Velsu.
Tenis 12.03.2017 | 14:45
Osim toga, Jelena je imala praktično dobijen meč – odigrala je sjajan prvi set, u drugom imala prednost brejka i vođstvo od 4:1, ali se potom njena igra “raspala”.
Finalistkinja Australijan opena uspela je da se vrati i posle više od 100 minuta dođe do trijumfa, čime je izjednačila na 7-7 u međusobnim duelima.
Jelena Janković uspela je u drugom kolu Indijan Velsa da uradi gotovo nemoguću stvar. Teniserka, koja je osvajala trofej na tom turniru 2010. i igrala finale pre dve godine, izgubila je gotovo dobijeni meč protiv Venus Vilijams.
Srpska igračica je imala prednost od 1:0 u setovima i vođstvo od 4:1 u drugom, a nakon toga i tri meč lopte (6:5), ali je uspela da izgubi meč - 1:6, 7:6 (7:5), 6:1.
Iskusna Venus Vilijams u ključnim trenucima malo je odugovlačila, teško disala i pravila stanke kako bi "uhvatila vazduh" - i to je upalilo.
Najpre je spasila tri meč lopte, izborila taj-brejk, a u njemu opet uspela da se iščupa, iako je Jelena ima vođstvo od 5:2. Amerikanka je vezala pet poena u nizu, stigla do izjednačenja u setovima, a potom u trećem "dobila krila" posle odlične igre.
Povela je sa 4:0, nakon čega joj nije bilo teško da pobedi u maratonu, koji je trajao 108 minuta.
Venus Vilijams tako je uspela da izjednači protiv Jelene u međusobnim duelima na 7:7, dok je srpskoj igračici ostavila da razmišlja i analizira kako je uspela da od gotovog napravi veresiju.
Venus će u sledećem kolu igrati protiv Čehinje Lucie Šafaržove koja je u tri seta izbacila još jednu Amerikanku – Koko Vandevej.
Turnir u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 6.993.450 dolara.
Izvor: B92/mondo.rs
Komentari / 0
Ostavite komentar