ABA - Zagrebački derbi: Cedevita drži korak!

Uzbudljiv duel u glavnom gradu Hrvatske ponovo pripao tamošnjem šampionu.  Loše vesti za Partizan: Cedevita slavila u Zagrebu! Košarkaši Cedevite pobedili su u gostima Cibonu sa 89:85 (18:25, 23:21, 26:20, 22:19) u 23. kolu Jadranske lige.

Košarka 20.02.2017 | 20:40
Iznenađenje je bilo samo nagovešteno. Cedevita je ponovo pobedila Cibonu i napravila još jedan korak u trci za drugo mesto i prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Amerikanac Rajan Boutrajt postigao je 24 poena u utakmici u kojoj su "vukovi" imali šansu, ali su je ispustili promašajima u finišu.

CIBONA - CEDEVITA 85:89 (25:18, 21:23, 20:26, 19:22)

Domaćin je u 38. minutu vodio 82:80, na šta je Cedevita reagovala serijom 7:0, započetom upravo trojkom Boutrajta.

Ekipa Damira Mulaomerovića mogla je da "zakuva" i u poslednjem minutu, ali nije poentirala u poslednjih pet napada.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Emir Sulejmanović, sa 21 poenom.

Cedevita se ovim trijumfom osamostalila na drugom mestu sa 17 pobeda, ali i odigranom utakmicom više od Budućnosti i Partizana (16-6).

Cedevita se bolje snašla u finišu uzbudljivog i neizvesnog zagrebačkog derbija i tako se ponovo osamostalila na drugom mestu regionalnog takmičenja.

Goste je do trijumfa predvodio Rajan Boutrajt sa 24 poena i po četiri asistencije i skoka, dok je Marko Tomas ubacio 13, a Rašad Džejms i Miro Bilan dodali su po 11.

U ekipi Cibone istakao se Emir Sulejmanović sa 21 poenom i šest skokova, dok je Luka Zorić ubacio 15, a Nik Slavica i Domagoj Bošnjak postigli su po 12.

Cibona je gotovo tokom celog prvog poluvremena bila u prednosti, koja u jednom trenutku iznosila i maksimalnih 11 poena - 40:29, ali je Cedevita dobrom igrom početkom drugog poluvremena stigla do preokreta i unela neizvesnost u utakmicu.

Cibona je u finišu meča vodila sa 82:80, ali je Cedevita uzvratila serijom 7:0 i tako rešila meč.

Cedevita na drugom mestu Jadranske lige ima 17 pobeda i šest poraza, dok je Cibona peta sa 11 trijumfa iz 23 utakmice.

Parovi i rezultati 23. kola (svi mečevi na Areni sport)

Karpoš - Zvezda 61:98

Tabela: Zvezda 22-1, Cedevita 17-6, Budućnost 16-6, Partizan 16-6, Cibona 11-12, Igokea 10-12, Karpoš Sokoli 9-14, Olimpija 9-13, FMP 9-13, Mega Leks 8-14, MZT 8-14, Mornar 7-15, Krka 7-15, Zadar 7-15.

Izvor: mondo.rs/B92