АБА - Загребачки дерби: Цедевита држи корак!

Узбудљив дуел у главном граду Хрватске поново припао тамошњем шампиону.  Лоше вести за Партизан: Цедевита славила у Загребу! Кошаркаши Цедевите победили су у гостима Цибону са 89:85 (18:25, 23:21, 26:20, 22:19) у 23. колу Јадранске лиге.

Кошарка 20.02.2017 | 20:40
Изненађење је било само наговештено. Цедевита је поново победила Цибону и направила још један корак у трци за друго место и предност домаћег терена у плеј-офу.

Американац Рајан Боутрајт постигао је 24 поена у утакмици у којој су "вукови" имали шансу, али су је испустили промашајима у финишу.

ЦИБОНА - ЦЕДЕВИТА 85:89 (25:18, 21:23, 20:26, 19:22)

Домаћин је у 38. минуту водио 82:80, на шта је Цедевита реаговала серијом 7:0, започетом управо тројком Боутрајта.

Екипа Дамира Мулаомеровића могла је да "закува" и у последњем минуту, али није поентирала у последњих пет напада.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Емир Сулејмановић, са 21 поеном.

Цедевита се овим тријумфом осамосталила на другом месту са 17 победа, али и одиграном утакмицом више од Будућности и Партизана (16-6).

Цедевита се боље снашла у финишу узбудљивог и неизвесног загребачког дербија и тако се поново осамосталила на другом месту регионалног такмичења.

Госте је до тријумфа предводио Рајан Боутрајт са 24 поена и по четири асистенције и скока, док је Марко Томас убацио 13, а Рашад Џејмс и Миро Билан додали су по 11.

У екипи Цибоне истакао се Емир Сулејмановић са 21 поеном и шест скокова, док је Лука Зорић убацио 15, а Ник Славица и Домагој Бошњак постигли су по 12.

Цибона је готово током целог првог полувремена била у предности, која у једном тренутку износила и максималних 11 поена - 40:29, али је Цедевита добром игром почетком другог полувремена стигла до преокрета и унела неизвесност у утакмицу.

Цибона је у финишу меча водила са 82:80, али је Цедевита узвратила серијом 7:0 и тако решила меч.

Цедевита на другом месту Јадранске лиге има 17 победа и шест пораза, док је Цибона пета са 11 тријумфа из 23 утакмице.

Парови и резултати 23. кола (сви мечеви на Арени спорт)

Карпош - Звезда 61:98

Табела: Звезда 22-1, Цедевита 17-6, Будућност 16-6, Партизан 16-6, Цибона 11-12, Игокеа 10-12, Карпош Соколи 9-14, Олимпија 9-13, ФМП 9-13, Мега Лекс 8-14, МЗТ 8-14, Морнар 7-15, Крка 7-15, Задар 7-15.

Извор: мондо.рс/Б92