ITA: Fiorentina u 95. minutu srušila "fenjeraša"!

Fudbaleri Fiorentine pošteno su se namučili da dođu do pobjede u srijedu uveče u Peskari u zaostaloj utakmici 19. kola Serije A - 1:2 (1:0).

Fudbal 01.02.2017 | 23:31
Iako je Peskara praktično već drugoligaš, "muški" je odigrala meč protiv Fiorentine.

Domaćin je imao prednost do skoro 70. minuta, ali je onda sa dva pogotka bodove "Violi" osigurao bivši fudbaler Barselone Kristijan Teljo! Drugi gol dao je u 95. minutu kad su svi na "Adrijatiku" pomislili da će Peskara do boda - 1:2 (1:0).

Gosti iz Firence su u srijedu uveče imali mnogo više loptu u nogama i bili mnogo opasniji, dok se "fenjeraš" prvenstva oslanjao isključivo na čvrstu odbranu i eventualne kontranapade.

Mogla je "Viola" da povede već u 10. minutu, ali je neprecizan bio Kristijan Teljo, da bi samo pet minuta kasnije domaći stigli do prednosti.

Poslije kontre i dubinske lopte, Đanluka Kaprari je izbjegao ofsajd i našao se "oči u oči" sa golmanom Markom Sportijelom, koji nije mogao da spriječi pogodak - 1:0.

Početkom nastavka, Fiorentina je postigla gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda Houme Babakara, koji je poslije uzdrmane stative Josipa Iličića iz slobodnog udarca, pospremio "odbijanac" u mrežu.

Ipak, ništa nije moglo da spriječi izjednačenje u 68. minutu poslije "bombe" bivšeg igrača Barselone Kristijana Telja, koji je pogodio suprotne rašlje sa 20-ak metara - 1:1.

Uslijedila je do kraja opsada domaćeg gola, sijevalo je sa svih strana, ali se rezultat nije promijenio.

U sudijskoj nadoknadi, mogla je Peskara da dođe i do trijumfa, da bi u 95. minutu Teljo osigurao pobjedu "ljubičastima" - 1:2.

Srpski internacionalac Nenad Tomović bio je starter u ekipi Fiorentine, ali je početkom drugog poluvremena zamijenjen Federikom Kijezom, sinom legendarnog Enrika.

Meč na obali Mediterana u Peskari trebao je biti odigran 8. januara, ali je odgođen zbog snijega na stadionu "Adriatiko".

Peskara - Fiorentina 1:2 (1:0)
/Kaprari 15 - Teljo 68, Kijeza 90+5/

TABELA: Juventus (-1) 51, Roma 47, Napoli 45, Inter 42, Lacio 40, Atalanta 39, Milan (-1) 37, Fiorentina 37, Torino 31, Udineze 28, Kjevo 28, Bolonja (-1) 27, Sampdorija 27, Kaljari 27, Đenova 25, Sasuolo 24, Empoli 21, Krotone (-1) 13, Palermo 11, Peskara 9.

Izvor: mondo.ba