ИТА: Фиорентина у 95. минуту срушила "фењераша"!

Фудбалери Фиорентине поштено су се намучили да дођу до побједе у сриједу увече у Пескари у заосталој утакмици 19. кола Серије А - 1:2 (1:0).

Фудбал 01.02.2017 | 23:31
Иако је Пескара практично већ друголигаш, "мушки" је одиграла меч против Фиорентине.

Домаћин је имао предност до скоро 70. минута, али је онда са два поготка бодове "Виоли" осигурао бивши фудбалер Барселоне Кристијан Тељо! Други гол дао је у 95. минуту кад су сви на "Адријатику" помислили да ће Пескара до бода - 1:2 (1:0).

Гости из Фиренце су у сриједу увече имали много више лопту у ногама и били много опаснији, док се "фењераш" првенства ослањао искључиво на чврсту одбрану и евентуалне контранападе.

Могла је "Виола" да поведе већ у 10. минуту, али је непрецизан био Кристијан Тељо, да би само пет минута касније домаћи стигли до предности.

Послије контре и дубинске лопте, Ђанлука Капрари је избјегао офсајд и нашао се "очи у очи" са голманом Марком Спортијелом, који није могао да спријечи погодак - 1:0.

Почетком наставка, Фиорентина је постигла гол, али је оправдано поништен због офсајда Хоуме Бабакара, који је послије уздрмане стативе Јосипа Иличића из слободног ударца, поспремио "одбијанац" у мрежу.

Ипак, ништа није могло да спријечи изједначење у 68. минуту послије "бомбе" бившег играча Барселоне Кристијана Теља, који је погодио супротне рашље са 20-ак метара - 1:1.

Услиједила је до краја опсада домаћег гола, сијевало је са свих страна, али се резултат није промијенио.

У судијској надокнади, могла је Пескара да дође и до тријумфа, да би у 95. минуту Тељо осигурао побједу "љубичастима" - 1:2.

Српски интернационалац Ненад Томовић био је стартер у екипи Фиорентине, али је почетком другог полувремена замијењен Федериком Кијезом, сином легендарног Енрика.

Меч на обали Медитерана у Пескари требао је бити одигран 8. јануара, али је одгођен због снијега на стадиону "Адриатико".

Пескара - Фиорентина 1:2 (1:0)
/Капрари 15 - Тељо 68, Кијеза 90+5/

ТАБЕЛА: Јувентус (-1) 51, Рома 47, Наполи 45, Интер 42, Лацио 40, Аталанта 39, Милан (-1) 37, Фиорентина 37, Торино 31, Удинезе 28, Кјево 28, Болоња (-1) 27, Сампдорија 27, Каљари 27, Ђенова 25, Сасуоло 24, Емполи 21, Кротоне (-1) 13, Палермо 11, Пескара 9.

Извор: мондо.ба