Fudbaleri Crvene zvezde teškom mukom savladali su Valetu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 13.07.2016 | 15:30
Zvezda je kao gost u mestu Paola na Malti pobedila Valetu sa 2:1, iako je na poluvremenu gubila pogotkom Leonea.

Izabranici Miodraga Božovića nisu blistali, štaviše ostavili su loš utisak u prvih sat vremena – bilo je očigledno da se pojačanja još uvek nisu uklopila, kao i da su na nekim pozicijama potrebni novi igrači.

Osim atraktivih golova na obe strane, jedan interesantan trenutak ostao je za pamćenje svima, osim kapitenu Crvene zvezde Aleksandru Lukoviću. Prilikom jedne kontre domaćih početkom drugog poluvremena, najiskusniji igrač ’crveno-belih’ pokušao je da napravi ofsajd zamku, iako je bio na protivničkoj polovini.

U tome, naravno, nije uspeo, ali je golman Damir Kahriman izvukao stvar dobrom intervencijom u nastavku akcije.

Podsetimo, ofsajd se svira kada je igrač ekipe koja napada, u trenutku kada mu se upućuje lopta od njegovog saigrača, svakim delom tela kojim može da postigne gol, najbliži gol liniji protivničkog gola.

Međutim, u pravilima piše da nedozvoljena pozicija ne postoji ako se napadač, u trenutku dodavanja, nalazi na svojoj polovini terena.

Čovek koji je igrao u Udinezeu i Zenitu i Sankt Peterburga sigurno zna, međutim, u datoj situaciji je napravio veliki kiks koji je Zvezdu mogao da košta gola.

Revanš meč između Crvene zvezde i Valete na programu je u utorak od 19 časova na stadionu 'Rajko Mitić'.

*Akciju možete videti na snimku od 52:00.