Фудбалери Црвене звезде тешком муком савладали су Валету у првом колу квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 13.07.2016 | 15:30
Звезда је као гост у месту Паола на Малти победила Валету са 2:1, иако је на полувремену губила поготком Леонеа.

Изабраници Миодрага Божовића нису блистали, штавише оставили су лош утисак у првих сат времена – било је очигледно да се појачања још увек нису уклопила, као и да су на неким позицијама потребни нови играчи.

Осим атрактивих голова на обе стране, један интересантан тренутак остао је за памћење свима, осим капитену Црвене звезде Александру Луковићу. Приликом једне контре домаћих почетком другог полувремена, најискуснији играч ’црвено-белих’ покушао је да направи офсајд замку, иако је био на противничкој половини.

У томе, наравно, није успео, али је голман Дамир Кахриман извукао ствар добром интервенцијом у наставку акције.

Подсетимо, офсајд се свира када је играч екипе која напада, у тренутку када му се упућује лопта од његовог саиграча, сваким делом тела којим може да постигне гол, најближи гол линији противничког гола.

Међутим, у правилима пише да недозвољена позиција не постоји ако се нападач, у тренутку додавања, налази на својој половини терена.

Човек који је играо у Удинезеу и Зениту и Санкт Петербурга сигурно зна, међутим, у датој ситуацији је направио велики кикс који је Звезду могао да кошта гола.

Реванш меч између Црвене звезде и Валете на програму је у уторак од 19 часова на стадиону 'Рајко Митић'.

*Акцију можете видети на снимку од 52:00.